دی 27, 1400 09:26 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 15, 1401 14:10 Asia/Tehran]
  • بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از معاونت حقوقی، امور مجلس و دولت فرماندهی کل انتظامی

دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضاییه از معاونت حقوقی، امور مجلس و دولت فرماندهی کل انتظامی بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «کاظم غریب آبادی»، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضائیه روز یکشنبه به دعوت «سردار اسکندری» معاون حقوقی، امور مجلس و دولت فرماندهی کل انتظامی، در مرکز این فرماندهی حضور یافت.

در این ملاقات، «سردار اسکندری» ضمن تشریح ساختار جدید فرماندهی کل انتظامی و ارتقا بخش های مختلف این نیرو، توضیحات مبسوطی را درخصوص ارتقاء مسئولیت پذیری و عملکرد پلیس در حوزه های حقوق شهروندی، ساماندهی ضابطان، آموزش اساتید، فرماندهان، مدیران و ضابطان ارائه داد.

دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضائیه در این نشست نیز ضمن قدردانی از مسئولیت پذیری و تعاملات سازنده این نیرو از جمله بخش‌هایی مانند مبارزه با مواد مخدر، اینترپل و پلیس فتا با ستاد حقوق بشر، تبادل تجربیات و افزایش همکاری ها را ضرورتی انکارناپذیر دانست.

«کاظم غریب آبادی» همچنین آمادگی ستاد حقوق بشر و معاونت امور بین الملل قوه قضائیه برای برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک و همچنین همکاری های علمی و آموزشی با فرماندهی کل انتظامی را اعلام نمود.

دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضائیه در این نشست، اعمال تحریم های حقوق بشری از سوی آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا علیه برخی عوامل و واحدهای نیروی انتظامی را اقدامی کاملا سیاسی و مزورانه خواند و گفت: نیروی انتظامی نقش مهمی در برقراری امنیت و نظم در جامعه دارد و این قبیل اقدامات فریبکارانه غربی ها، خللی بر روحیه خستگی ناپذیر مجاهدان این نیرو وارد نخواهد کرد.

در این نشست، تنی چند از فرماندهان و مسؤولان بخش های مختلف نیروی انتظامی نیز حضور داشتند.

115

کلیدواژه