دی 28, 1400 11:47 Asia/Tehran [Updated: دی 28, 1400 11:52 Asia/Tehran]
  • ۹۵ درصد قطعات تخصصی نیروگاه بندرعباس بومی‌سازی می‌شود

بندرعباس- ایران پرس: مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از بومی‌سازی ۹۵ درصدی قطعات تخصصی نیروگاه بندرعباس تا دو سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین سلیمی با اشاره به ساخت بیش از ۸۰ درصد قطعات نیروگاهی توسط متخصصان کشورمان گفت: تا دو سال آینده با بومی‌سازی بیش از ۹۵ درصد تجهیزات نیروگاه به ظرفیت اسمی یک‌هزار و ۳۲۰ مگاوات ساعت خواهیم رسید.
وی افزود: امسال بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ قطعه تخصصی در این نیروگاه بومی‌سازی شد که ساخت سیستم سانتریفیوژ توربین بخار، توربو ژنراتور انواع پمپ‌ها، کمپرسور‌های فشار قوی فن‌های بخش بویلر، تجهیزات الکتریک و ابزار دقیق و تعمیرات توربین‌های بخار از مهمترین فعالیت‌های متخصصان نیروگاه بندرعباس در زمینه خودکفایی ساخت قطعات تخصصی بوده است.
سلیمی اظهار کرد: ساخت قطعات بخش بویلر نیروگاه در انحصار ۱۰ کشور است که ما توانستیم این قطعات را بومی‌سازی کنیم و تعمیرات توربین‌های بخار هم در انحصار یک کشور خارجی بود، اما حالا نیرو‌های متخصص این نیروگاه توربین‌های بخار را تعمیر می‌کنند.
مدیرعامل نیروگاه بندرعباس افزود: با همکاری پنج شرکت دانش بنیان و ارائه کلاس‌های تخصصی برای نیرو‌ها، اکنون بیش از ۸۰ درصد تجهیزات نیروگاه بومی شده است.
سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: نیروگاه برق بندرعباس با بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ نیروی متخصص بیش از ۴۰ درصد از برق مورد نیاز هرمزگان و صنایع بندرعباس را تامین می‌کند.

112

کلیدواژه