دی 28, 1400 12:43 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 12:42 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: رییس ستاد مرکزی هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر برنامه های این هفته از جمله آزاد سازی بانوان زندانی جرایم غیر عمد، برگزاری نمایشگاه ها، بازارچه های فصلی برای زنان سرپرست خانوار را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، انسیه خزعلی رئیس ستاد بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا اظهار داشت: حضرت زهرا (س) اسوه کامل مرد و زن مسلمان است.
معاون رییس جمهور گفت: امسال همایش بانوی خردمند برگزار خواهد شد؛ این همایش برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است. 

خزعلی با بیان اینکه زنان می‌توانند با تبیین حقایق از تحریف مسائل جلوگیری کنند، گفت: رسانه‌های معاند امروز  خانواده و زنان را مورد هدف قرار داده است.
خزعلی اظهار امیدواری کرد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر شروع مبارکی باشد برای برنامه هایی که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت سیزدهم صدد تدوین آنهاست و ادامه داد: از جمله موضوعات و اولویت‌های این معاونت می‌توان به برنامه‌های مبتنی بر توانمندی زنان، اشتغالزایی وکارآفرینی، آسیب‌های حوزه زنان و خانواده از جمله طلاق و کاهش آمار ازدواج می‌توان اشاره کرد. امید که بتوان با همکاری نهاد‌های فرهنگی و دغدغه مند برنامه‌های مرتبط با این هفته را اجرا و در طول سال نیز جاری کرد. 

معاون امور زنان ریاست جمهوری با بیان اینکه در این ایام بنا داریم از بانوان خردمند تجلیل کنیم و برای گام دوم راه خرد و تدبیر را برای زنان توسط خود آن‌ها هموار کنیم درخصوص برنامه‌های تدارک دیده شده در هفته بزرگداشت مقام زن اظهار کرد: اولین برنامه در نمازجمعه و دومین برنامه نیز تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل است و برنامه مهم دیگرمان تقدیر از پرستاران خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه امسال همایش روز زن در محل اجلاس سران با حضور رییس جمهور برگزار می‌شود، عنوان‌کرد: در این همایش که روز میلاد بانوی دوعالم برگزار می‌شود از بانوانی که در عرصه علم و دانش اقدامات موفقی داشتند، تقدیر می‌شود البته از بانوان شاخص در عرصه‌های کارآفرینی، هنر و دیگر حوزه‌ها نیز تقدیر می‌شود. 

خزعلی عنوان کرد: روز دوشنبه نیز نشست نخبگانی با شرکت بانوان موفق در عرصه‌های مختلف و با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

112

کلیدواژه