دی 28, 1400 23:47 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 12:42 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: سفر رئیس‌جمهور به روسیه نقطه عطفی در سیاست حُسنِ همسایگی است

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان در آستانه سفر رییس جمهور به مسکو نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی اختصاصی با نورنیوز عنوان کرد: موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، تامین امنیت منطقه از سوی کشورهای منطقه است و همواره بر سیاست اصولی خود در تقویت حسن همجواری، اعتمادسازی و گفتگو با همسایگان تاکید داشته و حصول امنیت پایدار را جز از طریق همکاری، مشارکت و صلح ممکن نمی‌داند.

وی افزود: موضوعات متنوع راهبردی در روابط تهران و مسکو وجود دارد. ما روسیه‌ پوتین را متفاوت از شوروی سابق دانسته و نگاه راهبردی دو کشور به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید می‌دانیم.

وزیر خارجه ادامه داد: توسعه همکاری‌های تجاری دو کشور، گسترش همکاری‌های بلندمدت و رفع برخی از موانع از جمله ضعف زیرساخت‌ها، منابع مالی و سرمایه‌گذاری و تلاش برای بی‌اثر کردن تحریم‌های بین‌المللی علیه دو کشور، به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است. سفر رئیس‌جمهور به روسیه نقطه عطفی در سیاست حسنِ همسایگی و نگاه به شرق است.

سید ابرهیم رئیسی به دعوت ولادیمیر پویتن فردا به روسیه سفر می‌کند. // 114

بیشتر بخوانید:

توئیت شمخانی در آستانه سفر رئیس‌جمهور به روسیه

سفر رئیس جمهور به روسیه و شهید نامیده شدن درگذشتگان حادثه پلاسکو توسط رهبر معظم انقلاب

امیرعبداللهیان: نقشه راه جدید در روابط ایران و روسیه ترسیم می شود

وزیر نفت از توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه انرژی خبر داد

کلیدواژه