دی 29, 1400 15:26 Asia/Tehran [Updated: خرداد 02, 1401 22:26 Asia/Tehran]
  • سفر رئیس جمهور به روسیه یکی از ابعاد تحول در حوزه روابط بین الملل است

تهران-ایران پرس: محمد مخبر،معاون اول رییس جمهور گفت: سفررییس جمهور به كشور روسيه دارای اهميت خيلی زيادی است و روی هم رفته بايد بگوييم كه در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین المللی در این دولت اتفاق افتاد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور با اشاره به درخواست هاي متعدد براي سفر مسئولان ايراني به ساير كشورها، ادامه داد: در حال حاضر مناسبات با همسایگان بسیار خوب پیش می رود. 

وي در ادامه با اشاره به روز هواي پاك و لزوم توجه جدي به اين موضوع گفت:  تصميمات خوبي در خصوص مسايل محيط زيستي و هواي پاك در دولت گرفته شده كه البته اجراي برخي از آن ها ممكن است زمان بر باشد ولي مردم بايد بدانند كه موضوع محيط زيست براي مسئولان داراي اهميت است و همواره به اين مسائل توجه جدي مي شود. 

در جلسه امروز هیئت دولت، اصلاح آیین نامه ماده هشت قانون هوای پاک در خصوص خودروهای فرسوده  و نحوه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پس از بررسی های فراوان در کمیسیون تخصصی در هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پس از اعمال نظرات اصلاحی به زودی تصویب شود. 

در ادامه نیز آیین نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی تالاب ها با هدف مدیریت صحیح تالاب ها، تعیین مرز بوم شناختی و رعایت حق‌آبه محیط زیستی اصلاح شد و ابراز امیدواری شد تا با اصلاح این آیین نامه بتوان روند تخریب تالاب ها را کند و احیای آنها تسریع شود. 

همچنین در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا سازمان حفاظت از محیط زیست هم عضو کمیسیون مربوطه برای تعیین حریم راه های روستایی قرار گیرد و در این زمینه نظارت بیشتری برای حفظ جنگل ها و مراتع داشته باشد. 

با مصوبات امروز دولت سیزدهم، همه آیین نامه های قانون هوای پاک به تصویب رسیده است.

116

بیشتر بخوانید:

رییسی به مسکو می‌رود/ دولت برنامه‌ای برای حذف ارز ترجیحی دارو و گندم و افزایش قیمت بنزین ندارد

پوتین از سفر رییسی به مسکو در ابتدای سال آینده میلادی خبر داد

کلیدواژه