دی 30, 1400 11:18 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1401 22:12 Asia/Tehran]

چابهار- ایران پرس: آیین استقبال از ناوگروه‌های چین و روسیه حاضر در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 ایران، چین و روسیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آیین استقبال از ناوگروه‌های شرکت کننده در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 با حضور شناورهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد.

در این آیین ناوگروه چین شامل ناوشکن «ارومچی» و شناور تدارکاتی «تای خو» و ناوگروه روسیه شامل رزم ناو «واریاگ»، ناوشکن «ادمیرال تریبوتس» و سوخت رسان «بوریس» با استقبال شناورهای نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شدند.

گفتنی است، در این رزمایش یگان‌های شناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل ناوشکن‌های دنا، جماران، نقدی و ناوهای موشک انداز تبرزین و زره و همچنین شناور شهید ناظری حضور خواهند داشت.

پس از آیین استقبال از ناوگان چین و روسیه، جلسه توجیهی و هماهنگی رزمایش با حضور نماینده کشورهای شرکت کننده به صورت حضوری و وبیناری در بندر چابهار انجام شد.

در این مراسم، امیر دریادار دوم «مصطفی تاج الدینی» معاون عملیات نیروی دریایی ارتش و سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 ضمن عرض خیرمقدم، با بیان اینکه رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 ایران از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: ماهیت مشترک تهدیدات دریایی و تحولات سیاسی بین دولت‌ها برای انجام اقدامات هماهنگ، موجب شده که نیروهای دریایی سه کشور بیش از گذشته با یکدیگر همکاری کنند.

ناخدایکم ولیچکو فرمانده ناوگروه روسی نیز ضمن تشکر از میزبانی خوب جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدوارم در کنار هم رزمایش خوبی را اجرا کنیم و به اهداف مورد نظر برسیم.

در ادامه این مراسم ناخدایکم «فرهاد فتاحی» فرمانده گروه عملیات رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022، هم به  تشریح برنامه ها و انجام آخرین هماهنگی ها در خصوص برگزاری این رزمایش پرداخت.

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 با حضور ایران، چین و روسیه از  فردا (جمعه) در شمال اقیانوس هند آغاز می‌شود.

117

بیشتر بخوانید:

فردا؛ آغاز «رزمایش مرکب امنیت دریایی 2022»

کلیدواژه