بهمن 01, 1400 13:25 Asia/Tehran [Updated: خرداد 02, 1401 22:26 Asia/Tehran]
  • واکنش سفارت ایران به ادعاهای واهی روزنامه پاکستانی درباره تحولات یمن و امارات

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان اعلام کرد: رویکرد سازنده تهران رفع اختلافات میان کشورهای درگیر در یمن و پایان یافتن فاجعه انسانی در این کشور عربی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بخش دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای سفارت ایران در پاکستان روز جمعه با صدور بیانیه‌ای، در واکنش به اتهامات و ادعاهای بی‌اساس ضد ایران در سرمقاله یک روزنامه پاکستانی درباره تحولات یمن و امارات، تصریح کرد: طرح ادعاهای کذب، تاثیر مخرب بر رویکرد افکار عمومی نسبت به روابط دو کشور خواهد داشت و ابعاد مثبت روابط و همکاری‌های دو دولت در راستای صلح و ثبات پایدار در منطقه را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: خبرسازی با قلب واقعیت، احترام دولت جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی همسایگان خود از جمله دولت امارات متحده عربی و رویکرد سازنده جمهوری اسلامی ایران بر اساس حسن همجواری برای برقراری آتش بس، رفع اختلافات بین کشورهای درگیر در بحران یمن و پایان دادن این بحران انسانی را نادیده می‌انگارد.

سفارت ایران در اسلام‌آباد تاکید کرد: نشر مطالب منفی و اکاذیب منطبق بر حسن همجواری و روند رو به گسترش مناسبات همه جانبه فیمابین دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان نیست و انتظار می‌رود روزنامه «داون» از چاپ مطالب بدون تحقیق کافی در خصوص صحت و سقم آن‌ها پرهیز کند.

روزنامه انگلیسی زبان «داون» روز چهارشنبه در سرمقاله این روزنامه با عنوان «امارات هدف حمله قرار گرفت» بدون هیچ دلیل یا سند و مدرک، ایران را متهم به حمایت از حمله کنندگان به امارات عنوان کرد.

117

کلیدواژه