بهمن 01, 1400 16:41 Asia/Tehran [Updated: خرداد 02, 1401 22:26 Asia/Tehran]
  • بررسی ارتقای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و روسیه

تهران- ایران پرس: سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در دیدار روسای جمهوری ایران و روسیه راهکارهای ارتقا و توسعه روابط عالی دو کشور در بخش هسته‌ای و ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «بهروز کمالوندی» با اشاره به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه و رایزنی درباره توسعه همکاری‌های راهبردی دوجانبه در حوزه انرژی هسته‌ای اظهار داشت: ارتقاء و توسعه همکاری‌های راهبردی هسته‌ای دو کشور از مهمترین موضوعات دیدار «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه بود.

کمالوندی با تشریح فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی ایران در حوزه انرژی هسته‌ای و همکاری با کشور روسیه، گفت: فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای به دو بخش انرژی (energy-related) و غیرانرژی (non-energy-related) تقسیم می‌شود و در هر دو زمینه همکاری‌های ایران و رسیه خوب پیش می‌رود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: همکاری ایران و روسیه برای احداث واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر، در جهت برنامه جمهوری اسلامی ایران برای تولید حداقل 10 هزار مگاوات برق با استفاده از انرژی هسته‌ای در جریان است و فرایند اجرای این پروژه، بر اساس برنامه و تقریبا بدون تاخیر در حال انجام است.

«سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران  به دعوت «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در صدر هیاتی عالی رتبه، روز چهارشنبه به مسکو سفر کرد.

دیدار با رئیس جمهوری روسیه، حضور و سخنرانی در نشست عمومی مجلس دوما، ‌دیدار با ایرانیان مقیم روسیه و نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی روس از برنامه‌های رئیس جمهوری ایران در سفر دو روزه به روسیه بود.

117

بیشتر بخوانید:

رئیسی: امیدوارم سفر به روسیه نقطه عطفی برای ارتقای روابط باشد

کلیدواژه