بهمن 02, 1400 12:40 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 12:42 Asia/Tehran]
  • بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس ابلاغ شد/ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ضروری است

تهران- ایران پرس: وزیر کشور صبح امروز (شنبه دوم بهمن) با صدور ابلاغیه‌ای خطاب به وزیران علوم، بهداشت و آموزش‌و‌پرورش و رئیس دانشگاه آزاد، بازگشایی کلاس‌های درس دانشگاه‌ها و مدارس را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور در بهمن ماه 1398، مدارس سراسر کشور ابتدا تعطیل شده و سپس به صورت آنلاین و غیرحضوری به فعالیت خود ادامه دادند.

در این مدت در مقاطعی مثل مهر 1399 و مهر 1400 به صورت موقت و محدود، مدارس بازگشایی شدند اما اکنون با کنترل بیماری در اقصی نقاط کشور و واکسینه شدن سه مرحله ای عموم مردم و به ویژه دانش آموزان و معلمان، دستور بازگشایی کامل مدارس از امروز دوم بهمن در تمام مدارس و دانشگاه ها ابلاغ و اجرای آن آغاز شد.

احمد وحیدی، وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز با صدور ابلاغیه ای خطاب به وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و رییس دانشگاه آزاد اسلامی بازگشایی کلاس های درس دانشگاه ها و مدارس را ابلاغ کرد.

مسوولان دانشگاه ها و روسای ادارات آموزش و پرورش و مدیران مدارس در سراسر کشور موظف به اجرای این ابلاغیه هستند.

در ابتدای ابلاغیه احمد وحیدی خطاب به وزیران علوم، بهداشت، آموزش و پرورش و رییس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ رییس جمهور، کلاس های درس تمامی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس وابسته به وزارت آموزش و پرورش به ویژه برگزاری امتحانات و دفاع پایان نامه های تحصیلی باید به صورت حضوری برقرار شود.

وی در این ابلاغیه تاکید کرده که رعایت شیوه نامه های بهداشتی (استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی) ضروری بوده و مسوولان دانشگاه ها و روسای ادارات آموزش و پرورش و مدیران مدارس در سراسر کشور موظف به اجرای این ابلاغیه هستند.

این در حالی است که در پی ورود سویه اومیکرون به کشور برخی مسئولان و مردم، انتقادهایی به بازگشایی مدارس داشتند اما آمار کنترل بیماری در کشور و ضعیف شدن ویروس، همزمان با کاهش ابتلا و مرگ و میر و افزایش واکسیناسیون، موجب شد تا قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم  بازگشایی مدارس را اجرایی کند. 

طبق اعلام امروز وزارت بهداشت؛ تا کنون ۶۰ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۴۵۲ نفر دُز اول، ۵۳ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۵۷۳ نفر دُز دوم و ۱۴ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۷۹۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۸ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۸۲۴ دُز رسید.

همزمان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که واکسیناسیون گروه سنی 5 تا 11 سال در سراسر کشور به صورت پلکانی و با رضایت والدین آغاز شده است.

112

بیشتر بخوانید:

درخواست وزیر کشور برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها 

 

کلیدواژه