بهمن 04, 1400 10:55 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]
  • کمک‌رسانی به مردم اردبیل گرفتار در برف و سرمای شدید 

اردبیل- ایران‌پرس: بارش سنگین برف در استان اردبیل زندگی در مناطق روستایی و کوهستانی را سخت کرده است و جمعیت هلال احمر استان اردبیل روزانه در حال کمک‌رسانی به مردم گرفتار در برف و سرمای شدید است.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هفته گذشته اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و دیگر مناطق غربی ایران از جمله کردستان شاهد بارش سنگین برف بود که بارش شدید برف بیشتر راه‌های روستایی در این مناطق را مسدود کرد و دمای هوا به شدت افزایش یافت که در چند سال گذشته بی‌سابقه بود. 

جمعیت هلال احمر در مواقع بحرانی و وقوع حوادث طبیعی نقش مهمی در کمک‌رسانی به مردم ایفا می‌کند و به گفته «عزت اله ضربی»، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل، جمعیت هلال احمر به‌عنوان حلقه اتصال توان توانمندان با نیاز نیازمندان عمل می‌کند. 

جمعیت هلال احمر استان اردبیل کمک‌های مردمی و خیران برای مردم گرفتار روستایی و کوهستانی در برف و سرمای شدید را با به‌کارگیری بالگرد به‌دست آنان می‌رساند. 

جمعیت هلال احمر استان اردبیل روز یکشنبه با یک فروند بالگرد بسته‌های غذایی و نان را میان روستاهای صعب‌العبور و بسته‌شده شهرستان «نیر» توزیع کرد.  

جمعیت هلال احمر استان اردبیل با به‌کارگیری 301 نیروی عملیاتی در قالب 83 تیم و به‌کارگیری 47 دستگاه خودرو امدادی و یک فروند بالگرد به مردم گرفتار در برف و سرمای شدید استان اردبیل کمک‌رسانی می‌کند.

117

بیشتر بخوانید:

چهره برفی سنندج پس از بارش بی‌سابقه برف

کلیدواژه