بهمن 05, 1400 14:17 Asia/Tehran [Updated: بهمن 05, 1400 14:26 Asia/Tehran]
  • آخرین آمار کرونا در ایران/23 بیمار فوت شدند

تهران- ایران پرس: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از فوت 23 نفر دیگر از هموطنانمان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران امروزسه شنبه اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۳۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۳۲ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس این گزارش، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۵۹ نفر رسید.

گزارش وزارت بهداشت می افزاید: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۲۷۴ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، خوشبختانه تاکنون ۶ میلیون ۸۵ هزار و ۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وزارت بهداشت همچنین افزود: یک هزار و ۲۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۴۴ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۲۸۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، یک شهرستان در وضعیت نارنجی، ۴۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۴۰۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. 

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: تاکنون ۶۰ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۱۵۵ نفر دُز اول، ۵۳ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۷۶۸ نفر دُز دوم و ۱۵ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۰۴ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۹ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۴۲۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۵۱۰ هزار و ۱۵۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

112

 بیشتر بخوانید:

آخرین آمار کرونا در ایران/21 بیمار فوت شدند

حمله کرونا به اردوی تیم ملی فوتبال در آستانه بازی با عراق

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 28 بیمار در شبانه روز گذشته

کلیدواژه