بهمن 06, 1400 19:24 Asia/Tehran [Updated: بهمن 06, 1400 19:35 Asia/Tehran]
  • زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا / تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی

تهران-ایران پرس:جلسه کمیته تخصصی کرونا بعدازظهر امروز به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و در آن بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جلسه کمیته تخصصی کرونا به ریاست محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور و با حضورغلامحسین اسماعیلی، رییس دفتر رییس جمهور و وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش، رییس جمعیت هلال احمر و مسئولان مربوطه امروز برگزار شد.

محمد مخبر با اشاره به آمار افزایش بیماران سرپایی و بستری ناشی از سویه جدید اُمیکرون در کشور تاکید کرد: عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شیوع سویه جدید اُمیکرون تأثیر بسزایی داشته و باید تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع این سویه جدید از بیماری در کشور اندیشیده شود. 

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت نیز در این جلسه با اشاره به افزایش سویه جدید اُمیکرون در سراسر کشور و تاکید براینکه عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی عواقب جدی برای نظام سلامت و مردم در هفته های آتی در پی خواهد داشت، تصریح کرد: ضروری است مردم در جهت مقابله با شیوع این سویه جدید دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیش از گذشته رعایت کنند و در غیر اینصورت ناچاریم محدودیت های بیشتر و سخت گیرانه تر کرونایی در سراسر کشور وضع کنیم. 

همچنین در این جلسه وزارت بهداشت گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور و جهان، آمار افزایش بیماران سرپایی و بستری و مرگ و میر ناشی از سویه جدید اُمیکرون و افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در رنگ بندی جدید کرونایی کشور ارائه کرد. 

در ادامه نیز مصوبات و محدودیت های پیشنهادی وزارت بهداشت و وزارت کشور برای مقابله با سویه جدید اُمیکرون جهت تصویب در ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بحث و بررسی شد.

116

بیشتر بخوانید:

اعلام مقررات جدید کرونایی برای مسافران همزمان با همه‌گیری اُمیکرون

توصیه وزیر بهداشت برای در امان ماندن از اُمیکرون تا خبر خوب یارانه‌ای

وزیر بهداشت:‌ ماسک بزنید تا از اُمیکرون در امان باشید/ همه افراد بالای 18 سال دز سوم بزنند

توصیه‌های وزیر بهداشت برای مقابله با اُمیکرون/ مراکز واکسیناسیون فعال می‌شوند

کلیدواژه