بهمن 08, 1400 13:29 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]
  • تکمیل کریدور شمال به جنوب فواید اقتصادی فراوانی برای ایران  و کشورهای همسایه شمالی دارد

 رشت- ایران پرس: رئیس جمهور، در ادامه سفرهای استانی،در رشت اعلام کرد : تکمیل کریدور شمال به جنوب فواید اقتصادی فراوانی برای ایران و کشورهای همسایه شمالی دارد.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رئیسی امروز ( جمعه ) در ادامه سفرهای استانی خود به استان گیلان در بازدید از پروژه احداث خط آهن قزوین- رشت- انزلی  گفت: کریدور شمال به جنوب  پروژه ایرانی- منطقه‌ای است. 

رئیسی،  با اشاره به مزیت‌های اقتصادی اتصال راه آهن چابهار در  استان سیستان و بلوچستان ایران  به بندر انزلی بر ضرورت تسریع در تکمیل این کریدور ریلی تاکید کرد.

رئیس جمهوری، همچنین با اشاره به اهمیت اتصال کریدور خط آهن شمال به جنوب گفت : تکمیل این خط آهن می‌تواند ضمن تسهیل حمل و نقل کالا، زمان و هزینه‌های انتقال کالا را کاهش دهد.

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه هنگام بازدید از اسکله بندر کاسپین،  با گزارش " رستم قاسمی "  وزیر راه و شهرسازی و مسئولین بندر کاسپین در جریان روند احداث اسکله‌های جدید در این بندر و نیز آخرین وضعیت اتصال خط آهن چابهار به بندر کاسپین در استان گیلان  قرار گرفت.

در این بازدید  گزارشی،  از مزیت‌های صادراتی و ترانزیت دریایی اسکله بندر کاسپین ارائه شد.

بندر کاسپین،  از بنادر نسل سوم و پیشرفته شمال ایران  است که امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ در آن وجود دارد.

بر اساس گزارش ارائه شده تکمیل این بندر سهم زیادی در اشتغال،  و رونق اقتصادی و تجاری در استان گیلان  خواهد داشت.

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در بدو ورود به استان گیلان،  درباره اهداف این سفر گفت: استان گیلان در حوزه اقتصاد دریا، گردشگری و صنعت از ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است که با فعال کردن آن می‌توان مشکلات  مردم استان را برطرف کرد.

112

بیشتربخوانید:

دولت به دنبال فعال کردن ظرفیت‌های استان گیلان است

رییس جمهور وارد گیلان شد

کلیدواژه