اردیبهشت 21, 1401 08:48 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]

تبریز- ایران‌پرس: هفدهم تا بیست و سوم اردیبهشت (7 تا 13 ماه مه 2022) هفته سلامت در ایران نام‌گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، برنامه‌های هفته سلامت در ایران درچارچوب آشنایی بیشتر مردم و تصمیم‌گیران با موضوع‌های مهم بخش سلامت برگزار می‌شود.

عکاس: وحید پوررضوی

نمایشگاه «هفته سلامت» در گذر سلامت پارک بزرگ ائل‌گلی تبریز، با هدف ارائه خدمات رایگان درمانی، مشاوره روانشناسی، مشاوره تغذیه و خانواده و نقش سازمان‌های مردم نهاد در سلامت جامعه برپا شده است. 

عکاس: وحید پوررضوی

ورزش همگانی، آموزش‌های عمومی و نقش‌آفرینی مردم برای ارتقای سطح سلامت جامعه اهمیت ویژه دارد و مورد توجه مسئولان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ایران است. 

عکاس: وحید پوررضوی

اپیدمی ویروس کرونا در جهان و ایران باردیگر توجه ویژه به سلامت جامعه را پررنگ کرد و نشان داد، هرچه اصول بهداشت فردی و بهداشت جامعه به درستی رعایت شود، به همان اندازه سطح سلامت جامعه‌ای ارتقا می‌یابد و امنیت مردم در برابر بیماری‌های همه‌گیر تضمین می‌شود.  

عکاس: وحید پوررضوی

   به گفته کارشناسان بخش سلامت و پزشکان، واکسیناسیون همگانی کرونا و مهار این بیماری با تولید واکسن‌های داخلی از مهم‌ترین اتفاق‌های سال‌های اخیر در بحث تقویت سلامت جامعه ایران است.   

عکاس: وحید پوررضوی

بر اساس گزارش روز سه‌شنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران مبنی بر فوت 3نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، آمار مرگ و میر روزانه ناشی از بیماری کرونا در ایران به صفر نزدیک شده است. 

عکاس: وحید پوررضوی

با همکاری مردم برای ارتقای سلامت جامعه و مدیریت بیماری کرونا از سوی نهادهای مسئول، بر اساس گزارش روز سه‌شنبه وزارت بهداشت ایران، به‌جز تهران با 2 مورد فوتی و البرز با یک مورد، همه استان‌های ایران، مرگ و میر کرونایی صفر ثبت شده است. 

عکاس: وحید پوررضوی

شعار امسال «هفته سلامت» بر اساس نظر متخصصان و صاحب‌نظران بخش سلامت و با درک صحیح از وضعیت جامعه‌بشری «سلامت ما، سلامت سیاره ما» انتخاب شده است.

112

بیشتر بخوانید:

اخبار خوب وزیر بهداشت درباره بیمه سلامت همگانی در ایران

تحویل 3 میلیون دُز واکسن نورا به وزارت بهداشت/ شهادت 30 پاسدار سلامت در دوران کرونا

کلیدواژه