اردیبهشت 23, 1401 05:31 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 23, 1401 05:32 Asia/Tehran]
  • قدردانی امیر قطر از استقبال و مهمان‌نوازی ایران

"شیخ تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر در پیامی توییتری از میزبانی و استقبال گرم ایران در جریان سفرش به تهران قدردانی کرد.

"شیخ تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر، دیروز پنجشنبه در صدر یک هیات عالی رتبه سیاسی و اقتصادی برای دیدار با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، وارد تهران شد.

قطر یکی از کشورهای هدف و با اولویت در سیاست خارجی ایران است. مرور تاریخ روابط 2 کشور نشان می‌دهد مناسبات ایران و قطر همواره عمیق و رو به رشد بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر قطر بامداد جمعه  با انتشار تصویری از خودش در کنار رئیس جمهوری اسلامی ایران در توییتر نوشت: "از جناب آقای ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی و استقبال گرم در جریان سفرم به تهران تشکر می کنم."

"شیخ تمیم بن حمد آل ثانی" با بیان اینکه در این سفر با رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره ابعاد همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف گفت وگو کرده است افزود، مقامات دو کشور در جریان این سفر پیرامون راهکارهای تقویت امنیت و ثبات منطقه با توجه به تحولات کنونی جهان و منطقه نیز تبادل نظر کردند.

امیر قطر روز پنجشنبه هم در نشست خبری مشترک با رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز رضایت و خرسندی از حضور در ایران، روابط 2 کشور را مستحکم، استوار و مبتنی بر حسن همجواری توصیف کرده بود.

امیر قطر همچنین در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از دومین سفر خود به ایران، به جایگاه برجسته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهان اسلام اشاره کرد و درباره روابط اقتصادی ایران و قطر نیز گفت: "کمیته اقتصادی بین دو کشور فعال شده و امیدواریم تا سال آینده همکاری‌های اقتصادی ارتقاء قابل توجهی پیدا کند."