اردیبهشت 23, 1401 17:49 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان: توافق قابل اتکا در دسترس است

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه تاکید کرد: اگر آمریکا تصمیم سیاسی خود را گرفته و به تعهداتش پایبند باشد، توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است.

هشتمین دور از گفت‌ وگوهای وین با محوریت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران که از هشتم فوریه در پایتخت اتریش آغاز شده بود، یازدهم مارس برای چندمین بار وارد یک دوره استراحت شد.

دولت آمریکا، از زمان آغاز این مذاکرات به جای پیشنهاد دادن ابتکارهای عملی برای پیشرفت گفت‌وگوها بارها تلاش کرده طرف‌های مختلف را به کُند کردن روند مذاکرات و ایجاد مانع بر سر راه آن متهم کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران امروز (جمعه) در حساب کاربری خود در توئیتر در خصوص سفر «انریکه مورا» هماهنگ کننده مذاکرات وین به تهران نوشت: "در توافق با «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، سفر «انریکه مورا» به تهران و گفت وگوهایش با همکارم «علی باقری کنی» معاون وزیر امور خارجه ایران فرصت مجددی بود تا بر ابتکارات برای حل موضوعات باقی‌مانده مذاکرات وین متمرکز شویم."

امیرعبداللهیان در ادامه نوشت: تماس‌ها ادامه دارد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده، با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که برجام را نقض کرده، این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

تهران، البته تأکید کرده است اصرار یا عجله‌ای برای بازگشت آمریکا به این توافق ندارد.

117

کلیدواژه