اردیبهشت 23, 1401 18:50 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]
  • حمایت دولت‌ها و ملت‌‌های مسلمان از مقاومت، تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین

تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه ایران با صدور بیانیه ای تاکید کرد: ملت‌ ها و رهبران مسلمان باید بدانند که تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین، اتحاد و همبستگی اسلامی و حمایت دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و آزادیخواه جهان از مقاومت برابر اشغالگران و زورگویان است.

14 می، در تقویم  فلسطین، به «روز نکبت» (یوم النکبه) نام گذاری شده است.

صهیونیست ها 14 مه 1948 میلادی، 24 اردیبهشت 1327 با اشغال سرزمین فلسطین، پایه های ناامنی، بی ثباتی، جنایت و اشغالگری را در منطقه بنا کردند.  

به گزارش  خبرگزاری ایران پرس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه سالروز تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی «روز نکبت» در بیانیه ای تصریح کرد: 14 می 1948 میلادی، یوم النکبه، یادآور اشغال، قتل عام و آوارگی صاحبان اصلی سرزمین فلسطین در نتیجه اقدامات غاصبان و اشغالگران صهیونیست و شروع روند سیستماتیک نقض گسترده حقوق طبیعی و اولیه ملت فلسطین است.

این بیانیه می افزاید: صهیونیست های جنایتکار از این تاریخ با حمایت برخی قدرت های غربی، سرزمین مقدس فلسطین را به زور سلاح و از طریق قتل و غارت، غصب کردند و زیر بنای ناامنی و بی ثباتی دائمی در منطقه غرب آسیا را بنیان نهادند که تاکنون ادامه دارد.   

در این بیانیه آمده است: سالروز یوم‌النکبه بار دیگر ضرورت انجام وظیفه انسانی و قانونی، دولت ها و ملت های جهان در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین را گوشزد می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است، «روز نکبت» شکست سازمان ها و نهادهای بین المللی را در حل و فصل یکی از قدیمی ترین بحران های انسانی و سیاسی جهان به رخ می کشد، به ویژه این‌ روزها که رژیم غاصب صهیونیستی دور تازه‌ ای از هتک حرمت اماکن دینی و مقدسات اسلامی فلسطین و بیت المقدس و کشتار مردم بی‌پناه فلسطین را آغاز کرده که به فضل پروردگار با پاسخ دندان‌شکن مقاومت مردمی و انتفاضه فلسطین رو به رو شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در این بیانیه بر اهتمام به مساله فلسطین به عنوان موضوع اول و اساسی جهان اسلام تاکید می کند و تلاش صهیونیسم جهانی برای به فراموشی سپردن آن را محکوم به شکست می داند.  

این بیانیه می افزاید: به گواه تاریخ هرگونه سازش با دشمنان قسم خورده امت اسلام، مشوقی برای اقدامات ضد انسانی و ناقض حقوق بشری دولت آپارتاید صهیونیستی است و ملت ها و رهبران مسلمان باید بدانند که تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین، اتحاد و همبستگی اسلامی و حمایت دولت ها و ملت های مسلمان وآزادیخواه جهان از مقاومت برابر اشغالگران و زورگویان است.

117

بیشتر بخوانید:

چالش‌های رژیم صهیونیستی در هفتاد و چهارمین سالگرد روز نکبت

کلیدواژه