اردیبهشت 24, 1401 00:12 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 10:32 Asia/Tehran]
  • ایران خواستار اقدام فوری سازمان ملل برای پایان دادن به جنایات اسرائیل شد

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با محکوم کردن شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره خواستار اقدام فوری سازمان ملل به ویژه شورای امنیت برای پایان دادن به جنایات رژیم اسرائیل شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با یورش به اردوگاه جنین در کرانه باختری رود اردن، "شیرین ابوعاقله" خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

"شیرین ابوعاقله" هنگام پوشش خبری یورش صهیونیست‌ها  به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری رود اردن از ناحیه سر هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و شهید شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدرضا صحرایی رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد روز جمعه به وقت محلی  در کمیته اطلاعات سازمان ملل اظهار داشت: شیرین ابوعاقله صدای شجاعت مردم فلسطین و نماد ملی استقامت و پایداری در برابر تجاوز و اشغال ظالمانه ای بود که مردم فلسطین برای مدت های طولانی متحمل شده اند.

وی تصریح کرد: ترور شیرین ابوعاقله توسط رژیم اسرائیل بخشی از جنگ طولانی مدت و ارعاب و خشونت علیه روزنامه نگاران است که هدف آن سرپوش گذاشتن بر جنایات این رژیم علیه فلسطینیان و نقض شدید قوانین و هنجارهای بین المللی است.

رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: او همچنین یکی دیگر از قربانیان انفعال جامعه جهانی در برابر جنایات جنگی و تروریسم مستمر اسرائیل علیه مردم فلسطین و سایر کشورهای منطقه است.

صحرایی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شهادت شیرین ابوعاقله، از سازمان ملل به ویژه شورای امنیت می خواهد برای پایان دادن به تجاوزات اسرائیل و بی کیفری آن از مجازات، اقدامات عاجلی را در حمایت از مردم فلسطین و پاسخگو کردن این رژیم در قبال جنایات بین المللی که در طول دهه ها مرتکب شده است، به عمل آورد.

 دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شهادت خبرنگار فلسطینی، بر حمایت بی دریغ و همه جانبه خود از ملت فلسطین در مقاومت برحق و مشروع در برابر اشغالگری و تجاوز و دستیابی به حق تعیین سرنوشت تأکید می کند.125

کلیدواژه