اردیبهشت 24, 1401 15:53 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 17:41 Asia/Tehran]

تهران-ایران پرس: رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن، و تجارت تاکید کرد که باید همانند سطح عالی روابط سیاسی دو کشور ایران و کوبا، روابط اقتصادی نیز گسترش و بهبود داده شود.

رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن، و تجارت در گفتگوی اختصاصی با ایران پرس خاطر نشان کرد که در دیدار امروز وی با معاون نخست وزیر کوبا، ریکاردو کابرسیاس در چندین حوزه  پزشکی،  نفت و گاز، فلزات،  لوازم خانگی، و معادن بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

 فاطمی امین گفت:  قبل از برگزاری دیدار امروز بیش از ۳۰ محور همکاری  بین دو کشور ایران و کوبا مشخص شده بود، و قرار است محور همکاری ها در حوزه های ذکر شده  توسط شرکت های ایرانی و کوبایی مدیریت شود.

وزیر صنعت، معدن، و تجارت ایران رضا فاطمی امین افزود که معاون نخست وزیر کوبا نیز به جد تاکید بر برنامه ریزی و عملیاتی شدن حوزه های همکاری دارند.

وی گفت: از طرف کشورمان وزیر بهداشت و از طرف کوبایی معاون نخست وزیر مسؤولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند.

ریکاردو کابرسیاس معاون نخست وزیر کوبا در رأس هیأتی برای شرکت در هجدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا به تهران سفر کرده است.

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ و در تهران  برگزار میشود.

در این کمیسیون مقرر است ۲۱ کمیته تخصصی در حوزه‌های مختلف همچون تجارت، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، بهداشت و موارد مهم دیگر برگزار شود. همچنین قرار است در حاشیه برگزاری این اجلاس، اسنادی در زمینه دارویی،کشاورزی، گمرکی، مواد غذایی و واکسن به امضای طرفین برسد.

هفدهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور در دی ماه ۱۳۹۷در هاوانا برگزار شده بود.

116

کلیدواژه