خرداد 24, 1401 08:57 Asia/Tehran [Updated: مرداد 20, 1401 14:27 Asia/Tehran]

سی‌سخت- ایران‌پرس: شهر سی‌سخت در 30 کیلومتری یاسوج، مرکز استان  کهگیلویه و بویراحمد، یکی از مناطق زیبای گردشگری در دامنه‌های کوه زاگراس است.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شهر گردشگری سی‌سخت دارای جاذبه‌های دیدنی طبیعی مانند چشمه میشی، دریاچه کوه گل و باغ‌های متنوع میوه است و گردشگران زیادی برای لذت بردن از طبیعت سرسبز و زیبا به این شهر کوچک در دامنه‌های کوه زاگرس سفر می‌کنند.

عکاس: افسانه جعفری

یکی از زیبایی‌های چشمه میشی خطای دید جریان آب است که سبب می‌شود ببینده احساس کند آب سربالا جریان دارد. چشمه طبیعی میشی آبی بسیار گوارا و خنک دارد. چشمه میشی در طول سال پرآب است و با عبور از دامنه‌های پرشیب دنا، به زمین‌های کشاورزی می‌رسد.

عکاس: افسانه جعفری

دریاچه کوه‌گل هم در منطقه‌ای مرتفع به همین نام میان کوهستان دنا نزدیک سی‌‎سخت قرار دارد. این منطقه از خوش‌آب‌و‌هواترین نواحی اطراف سی‌سخت است و طبیعتی زیبا و تماشایی دارد.

عکاس: افسانه جعفری

همچنین سی‌سخت دارای پیشینه تاریخی قدیمی است و سابقه سکونت در این شهر به قبل از اسلام برمی‌گردد.  آثار سفالی قدیمی در حفاری‌های شهر سی‌سخت یافت و گورهای انسانی هم با قدمت 3هزار سال قبل از میلاد در این شهر تاریخی کشف شده است. 

عکاس: افسانه جعفری

استان  کهگیلویه و بویراحمد با جاذبه‌های فراوان گردشگری، یکی از مقصدهای گردشگری در جنوب غرب ایران به ویژه در فصل‌های بهار و تابستان به‌سبب خنکی آب و هوای این منطقه است.   

کلیدواژه