تیر 01, 1401 18:34 Asia/Tehran [Updated: تیر 01, 1401 20:11 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: معاون علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: ما توانسته‌ایم مدل‌های بومی توسعه محصولات دانش بنيان را بر اساس فرهنگ و اكوسيستم خود ايجاد كنيم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سورنا ستاری در حاشيه بازديد از شركت دانش بنيان «تاكژن» و رونمايي از مكمل دارويي «بايو بوست» با بیان اینکه مدل توسعه محصولات دانش بنيان برای من مهم است، گفت اگر چه اين مدل‌ها ممكن است در خارج از كشور وجود داشته باشد، اما ما توانسته‌ايم مدل‌هاي بومي بر اساس فرهنگ و اكوسيستم خود ايجاد كنيم.

ستاري افزود: آنچه در شركت‌هاي دانش بنيان و شتاب دهنده بنيان حائز اهميت است، اين است كه يك جوان با يك ايده وارد مي‌شود و در نهايت چندين تيم با چندين ايده راهي بازار مي‌شوند.

ستاري گفت در همين شركت تاكژن هم اكنون بيش از ٢٢ تيم مشغول فعاليت هستند و مواردي را پياده سازي مي‌كنند كه تقريباً در كشور بدون سابقه است.

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري با اشاره به بحث هاي پروبيوتيك دامي گفت: حوزه‌هاي دام، طيور، آبزيان و امنيت غذايي از اولويت‌هاي امسال ما هستند.

وي افزود: موضوع كار اين مجموعه تقريباً منحصر به فرد است و هم اكنون به كشورهاي مختلف صادر مي‌شوند و در آينده نيز هركدام از اين تيم ها تبديل به يك كارآفرين موفق مي‌شوند. / 114

کلیدواژه