تیر 01, 1401 19:01 Asia/Tehran [Updated: تیر 12, 1401 14:37 Asia/Tehran]
  • قالیباف: بیش از رشد اقتصادی به ثبات اقتصادی نیاز داریم

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از گزارش ارزیابی عملکرد برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: بیش از رشد اقتصادی به ثبات اقتصادی نیاز داریم.

آیین رونمایی از گزارش ارزیابی عملکرد قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور روز چهارشنبه با حضور مهرداد بذرپاش رییس کل دیوان محاسبات کشور، روسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات، کمیسیون اصل ۹۰، اقتصادی، اجتماعی و جهش و رونق تولید برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در این مراسم گفت: گزارش فشرده از برنامه تحولی برنامه ششم توسعه به عنوان یک نهاد نظارتی پیشرو نشان دهنده مسیر تحولی در این راه است که از همه تشکر می شود و افتخار بزرگی است که رهبر معظم انقلاب از عملکرد دیوان محاسبات کشور ابراز رضایت کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد از برنامه سوم توسعه شاهد اجرایی شدن حدود ۳۰ درصد برنامه ها بوده‌ایم، فارغ از اینکه این بخش از برنامه‌ها که اجرایی شده‌اند تا چه میزان اثرگذار و کیفی بوده است در حالی که شاخص‌های ما برای سنجش و ارزیابی بسیار مهم است.

قالیباف یادآور شد: سوال اینجاست که اگر این برنامه‌ها تدوین نمی‌شد همین میزان از نتایج که امروز شاهد آن بوده‌ایم اتفاق نمی‌افتاد؟ به نظر می‌رسد باید به دو نکته دقت کنیم؛ اول اینکه اگر برنامه هفتم نیز با همان روش شش برنامه گذشته تنظیم شود پایان آن نیز به سرنوشت شش برنامه قبلی‌ دچار خواهد شد. در این باره باید تصمیم جدی بگیریم و رویکرد خود را در این باره اصلاح کنیم.

قالیباف با اشاره به اینکه ما بیش از آنکه به رشد اقتصادی نیاز داشته باشیم، محتاج ثبات اقتصادی هستیم، تاکید کرد: تردید نداشته باشید که با برنامه ریزی صحیح، تلاش خستگی ناپذیر و تمرکز بر مساله محوری به راحتی خواهیم توانست مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم.

وی در پایان بیان داشت: ما موظف هستیم با امیدآفرینی در سطح جامعه، در راستای تحقق جهاد تبیین مورد تاکید رهبر انقلاب گام برداریم؛ اگرچه بنده معتقدم که افزون بر جهاد تبیین به جهاد تصمیم هم در عرصه حکمرانی نیازمندیم تا با پذیرفتن خطرات و قدرت ریسک پذیری، بهترین تصمیمات را برای مردم اتخاذ کنیم. / 114

کلیدواژه