تیر 02, 1401 08:07 Asia/Tehran [Updated: مرداد 20, 1401 14:27 Asia/Tehran]
  • ارسال محموله بزرگ امدادی هلال‌احمر ایران به افغانستان 

تهران- ایران پرس: دبیرکل هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از ارسال محموله امدادی و بشردوستانه این جمعیت شامل هزار بسته غذایی و هزار دستگاه چادر امدادی برای زلزله‌زدگان افغانستان خبر داد.

زلزله‌ای با قدرت ۶.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد چهارشنبه جنوب شرق افغانستان و بخش‌هایی از پاکستان را لرزاند.

این زلزله در ۴۴ کیلومتری شهر خوست و در عمق ۵۱ کیلومتری زمین رخ داد.

براساس اعلام مقام‌های رسمی افغانستان، این زمین لرزه منجر به جان باختن بیش از یک هزار نفر و نیز مجروح شدن ۶۲۰ نفر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، یعقوب سلیمانی دبیرکل هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با تسلیت جانباختن تعدادی از شهروندان افغانستان در پی وقوع زلزله  گفت: با توجه به خسارات سنگین به جامانده از این زلزله، جمعیت هلال‌احمر ایران یک محموله کمک‌های بشردوستانه شامل ۴۰۰ دستگاه چادر امدادی و ۸۰۰ تخته موکت به افغانستان ارسال کرد.

دبیرکل هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این محموله دیشب (چهارشنبه) از تهران با هواپیمای ارتش ایران ارسال شد و علاوه بر آن، محموله دیگری نیز از استان سیستان و بلوچستان ایران به صورت زمینی به افغانستان ارسال می‌شود که شامل  ۱۲۰۰ تخته موکت، هزار بسته غذایی و ۶۰۰ دستگاه چادر امدادی است.

112

 بیشتر بخوانید:

تسلیت امیرعبداللهیان به مردم زلزله‌زده افغانستان.

گوترش خواستار حمایت جامعه جهانی از زلزله‌زدگان افغانستان شد

ابراز همدردی کنسولگری ایران در مزار شریف با حادثه دیدگاه زلزله افغانستان

افزایش شمار قربانیان زلزله افغانستان به بیش از 1000 نفر

آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله‌زدگان در افغانستان 

صدها کشته و زخمی در زلزله جنوب شرق افغانستان

کلیدواژه