تیر 02, 1401 21:10 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1401 21:13 Asia/Tehran]
  • دستور رئیس جمهوری برای کمک به مردم زلزله زده افغانستان

بجنورد- ایران پرس: رئیس جمهوری گفت: هلال احمر و استان‌های سیستان و بلوچستان ایران و خراسان جنوبی باید روند کمک‌های بشر دوستانه را به مردم زلزله زده افغانستان تسریع کنند.

زلزله‌ای با قدرت 6.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد چهارشنبه جنوب شرق افغانستان و بخش‌هایی از پاکستان را لرزاند.

این زلزله در 44 کیلومتری شهر خوست و در عمق 51 کیلومتری زمین رخ داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری خراسان شمالی با عرض تسلیت به مردم زلزله زده افغانستان تصریح کرد: بر اساس آمار، این حادثه تاکنون بیش از هزار فوتی داشته است و مسئولان در راستای کمک به مردم مظلوم، مسلمان و داغدیده این کشور تلاش کنند.

رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در کمک های بشر دوستانه همواره پیشقدم بوده است، افزود: هلال احمر باید کمک های بشر دوستانه را به مردم زلزله زده این کشور تسریع کند و استان های مرزی سیستان و بلوچستان  ایران و خراسان جنوبی اقدامات امدادی را در این زمینه انجام دهند.

رئیس جمهوری بیان کرد: وظیفه انسانی ما است که به مردم مظلوم افغانستان که سالها تحت ستم ناتو و آمریکا قرار داشتند و این روزها هم گروه های تروریستی به جان مردم این کشور افتاده اند و امنیت این کشور را مختل کرده اند؛ امدادرسانی و کمک کنیم.

وی ادامه داد: ما سالهاست که میزبان مردم این کشور هستیم و اروپایی ها علی رغم تمامی ادعاها، هیچ کمکی به مردم این کشور نکرده اند و ایران اسلامی نشان داده که همواره در کنار مردم مظلوم و ستم دیده قرار دارند.

117

کلیدواژه