تیر 02, 1401 23:04 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1401 23:19 Asia/Tehran]
  •   اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه عمان گفت: ایران بر گفتگو و همکاری منطقه‌ای تاکید دارد و اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان عصر امروز پنجشنبه با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای و بین المللی تلفنی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی با تاکید بر اهتمام تهران و مسقط به توسعه و تعمیق مناسبات دو کشور، بر ضرورت پیگیری و اجرایی شدن ابعاد مختلف و توافقات انجام شده در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان تاکید کرد.

امیرعبداللهیان نقش عمان را در تحولات منطقه‌ای مهم ارزیابی و از تلاش های این کشور در استقرار صلح و ثبات و همکاری در منطقه و از جمله تلاش های این کشور در موضوع یمن تقدیر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد: ما بر گفت وگو و همکاری منطقه ای تاکید داریم و اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند.

بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان نیز در این گفت وگو رویکرد دولت جدید جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با کشورهای منطقه را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت، عمان برای پیگیری توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور ایران جدی است./ 114

کلیدواژه