مرداد 09, 1401 08:37 Asia/Tehran [Updated: مرداد 11, 1401 14:10 Asia/Tehran]

اراک - ایران‌پرس: یکی از مناطقی که در استان مرکزی ایران درگیر سیلاب گسترده شده و خسارت فراوانی بر جای گذشته، روستای آهنگران است و نیروهای امدادی و آتش‌ نشانی در این روستا حضور دارند و در حال تخلیه آب از منازل مردم و سر و سامان دادن به منازل و عادی کردن فرایند زندگی مردم هستند.  

وقوع سیلاب در روستای آهنگران باعث تخریب برخی خانه‌ های مردم نیز شده است و نیروهای امدادی در حال آواربرداری و خدمت‌رسانی به ساکنان این روستا هستند.  

داودنیا، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فراهان استان مرکزی به خبرنگار ایران پرس، گفت، نیروهای امدادی همزمان با اعلام و هشدار ورود سامانه بارشی به استان مرکزی در حالت آماده‌باش هستند و این وضعیت تا روز دوشنبه که بارندگی ادامه دارد، برقرار است.  

داودنیا با بیان اینکه در چند روز اخیر میزان بارش‌ها در مناطق مختلف ایران بی‌نظیر بوده است، تصریح کرد، 20 تیم امدادی با هدف تخلیه آب، امداد و نجات و آواربرداری در روستای آهنگران درحال خدمت‌رسانی هستند. 

سازمان هواشناسی ایران اعلام کرد، سامانه بارشی تا روز دوشنبه در ایران فعال است و همچنان خطر سیل و سیلاب وجود دارد و در چنین شرایطی، نیروهای امدادی در حالت آماده باش هستند.

بر اثر بارش‌های شدید باران و وقوع سیلاب و سیل در مناطق مختلف ایران، تاکنون 61 نفر جان باختند. 

115

کلیدواژه