مرداد 12, 1401 13:54 Asia/Tehran [Updated: مرداد 21, 1401 21:45 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره تاثیر ابلاغ بسته 10 گانه بورس گفت: در تلاش هستیم با مراعات دستورالعمل ها بتوانیم بیشترین اطمینان خاطر را برای فعالان بازار سرمایه فراهم کنیم. 

« احسان خاندوزی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پرس درباره ابلاغ بسته  گانه بورس گفت: پیام مهم این بسته در اواخر سال گذشته از سوی معاون اول ابلاغ شد این نکته بود که از بخش های مختلف دولت درگیر بورس کشور عزم بر این است که با مراعات دستورالعمل ها بتوانیم بیشترین اطمینان خاطر را برای فعالان بازار سرمایه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: رئیس جمهور تاکید دارد که همه دستگاه‌ها به مصوبات پیشین پایبندی داشته و از بازار سرمایه حمایت کنند.

وزیر اقتصاد درباره برگزاری نشستی برای تعیین افزایش حقوق بازنشستگان  گفت: این جلسه برگزار شده است و سرپرست وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی در این باره سخن خواهند گفت.

خاندوزی همچنین درباره تصمیم دولت درباره اصلاح فرایندهای ورود و ایجاد کالاهای رسوبی در بنادر کشور گفت: بخش اعظم کالاهای رسوبی در گمرکات هنوز وجود دارد و  فرایند گمرکی آزادسازی آن‌ها آغاز نشده و کالا رسوب کرده است، برای اصلاح این فرایند در کمیسیون اقتصادی دولت نشست جامعی برگزار شد. ما پیشنهادی دادیم که این میزان رسوب یا شکل‌گیری رسوب کالا کاهش یابد و این مسأله را نداشته باشیم و برای این موضوع باید آیین‌نامه‌ای تصویب کنیم که اقدامات آن انجام خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد ادامه داد: چارچوب این پیشنهاد مورد تایید رییس جمهور قرار گرفت امیدوارم با نهایی شدن شیوه نامه شاهد کاهش شدید میزان ایجاد و شکل گیری اولیه این مساله باشیم.

117

کلیدواژه