مرداد 13, 1401 12:11 Asia/Tehran [Updated: مرداد 13, 1401 12:16 Asia/Tehran]
  • ظرفیت فضای مجازی در اختیار جهاد تبیین قرار گیرد

تهران- ایران پرس: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای جهاد تبیین باید از ظرفیت فضای مجازی به خصوص فضای گروه‌های خانوادگی و فامیلی به خوبی بهره برد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام محمد قمی در جمع استادان گفتمان انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در جامعه افزود: جهاد تبیین باید به یک پدیده و فعل اجتماعی گسترده در جامعه تبدیل و توسط همه افراد اجرا شود.

وی با بیان اینکه تبیین به معنای فرق‌گذاری و فاصله‌گذاری است و باید در جهاد تبیین همه مشکلات و کاستی‌ها را بازگو کرد و خوبی‌ها را توسعه داد، به رفتار‌های نادرست در برخی حوزه‌های مدیریتی کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که کاستی‌ها و مشکلات پیش‌آمده از ناحیه ناکارآمدی برخی افراد بیان نشود، جهاد تبیین به معنای واقعی صورت نگرفته است.

قمی اضافه کرد: هم‌اکنون آتش سنگین تبلیغی دشمن به طور مداوم به سوی بخش‌های مختلف کشور نشانه رفته است که در این میان لازم است خوبی‌ها و رفتار حسنه مردم و همچنین عملکرد مناسب دولت بیش از پیش بیان و ترویج شود.

وی بی‌تفاوتی و کم‌توجهی نسبت به خوبی‌های موجود در جامعه را قابل قبول ندانست و گفت: باید در کنار توجه به برخی عملکرد‌ها و وضعیت اقتصادی کشور از پیروزی‌ها و افتخارات به دست آمده در ابعاد مختلف نیز ابراز خوشحالی کرد.

به گفته وی، حرکت سیدالشهدا نیز یک جهاد تبیین است و باید در هر زمان برای جهاد تبیین، خوراک تهیه کرد تا بتوان ظرفیت مردمی را نیز در این عرصه به میدان آورد.113

 

کلیدواژه