مرداد 13, 1401 18:51 Asia/Tehran [Updated: مرداد 13, 1401 18:57 Asia/Tehran]
  •  دیدار قائم مقام وزارت امورخارجه اتریش با علی باقری کنی

قائم مقام وزارت امورخارجه اتریش با عضو ارشد تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد. 

هیات مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه به ریاست «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزارت امورخارجه برای ادامه مذاکرات رفع تحریم های ظالمانه ایران، وارد وین پایتخت اتریش شد.

ورود هیأت مذاکره کننده ایران به وین؛ آغاز گفت‌وگوها از امروز

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «پیتر لاونسکی تیفنتهال» قائم مقام وزارت امورخارجه اتریش در آستانه مذاکرات برجامی ایران در وین با «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره‌ کننده ارشد جمهوری اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

باقری کنی، پیش از دیدار با قائم مقام وزارت امورخارجه اتریش با «انریکه مورا» مسئول هماهنگ کننده برجام دیدار و گفت‌وگو کرد.

وین میزبان دور جدید مذاکرات باقری کنی و انریکه مورا

مذاکرات با محوریت رفع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی ضد جمهوری اسلامی ایران، به دلیل ابتکارهای تیم مذاکره کننده ایران، پیشرفت‌هایی را تجربه کرده، اما تعلل دولت «جو بایدن» برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت پیشین آمریکا و تداوم کارزار فشار حداکثری، منجر به تردیدهایی در جدیت این کشور برای بازگشت به برجام و طولانی شدن روند گفت‌ وگوها شده است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

117

بیشتر بخوانید:

برپایی چادر خبرنگاران مقابل هتل کوبورگ

فردا مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود

برای ادامه مذاکرات هسته‌ای؛ باقری و مورا عازم وین می‌شوند

کلیدواژه