مرداد 14, 1401 20:19 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 20:27 Asia/Tehran]
  •  لزوم همکاری ایران و عراق برای برگزاری هرچه باشکوه تر اربعین حسینی

عراق-ایران پرس: حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام در دیدار با استاندار واسط عراق بر لزوم همکاری دو کشور برای برگزاری هرچه باشکوه تر اربعین حسینی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام ایران، امروز (جمعه)  درصدر هیاتی اقتصادی و سیاسی به استان واسط عراق سفر کرد و با «جمیل المیاحی» استاندار واسط دیدار و گفت و گو کرد.

مرز مهران در استان ایلام غرب ایران، با ۲۸۰ کیلومتر فاصله تا کربلای معلا به‌عنوان نزدیک‌ترین و مهم‌ترین مرز زمینی به این حرم در ایام اربعین شناخته می‌شود.

استاندار ایلام در دیدار با استاندار واسط  با اشاره به اینکه دشمنان ۲ کشور و در صدر آنها آمریکایی‌های جنایتکار راضی به برگزاری مراسم باشکوه اربعین نیستند، گفت: ۲ کشور بزرگ و دوست ایران و عراق باید تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌ تر کنگره عظیم اربعین حسینی بکار ببندند.

بهرام‌نیا در این دیدار ضمن تسلیت ایام حزن انگیز محرم ابراز امیدواری کرد: نتایج این سفر منتج به تسهیل هرچه بیشتر در سفر زوار به عتبات عالیات شود.

استاندار ایلام تاکید کرد: برای جلوگیری از معطل شدن زوار در هوای گرم تقاضا داریم پذیرش زوار نیز بصورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته باشد.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که پیش بینی می شود حدود سه میلیون زائر از ایلام و مرز بین المللی مهران وارد عتبات عالیات شوند، گفت: از این رو درخواست افزایش گیت های خروجی به ۲۵ گیت داده ایم. 

116

کلیدواژه