مرداد 15, 1401 20:59 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1401 21:29 Asia/Tehran]

وین- ایران پرس: سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران دقايقی پيش قبل از ورود به هتل كوبورگ وين در پاسخ به سوال خبرنگار ايران‌پرس كه  مذاكرات چگونه پيش مي‌رود و آيا راضی هستيد، گفت: بد نيست. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بهروز کمالوندی در پاسخ به‌ سوال خبرنگار ديگری كه ايا بحث پادمان حل شده است، گفت: داريم صحبت مي‌كنيم.

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران اخیرا در سخنانی صریح و با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی قوی، قابل اتکاء و تضمین شده به این خط سیاسی و رسانه‌ای غرب پاسخ گفت و اعلام کرد: «منطق حکم می‌کند که توافق را به هر قیمتی نپذیریم و آن را به اندازه ارزشی که دارد مورد توجه قرار دهیم.

همچنین «سرگئی لاوروف »وزیر خارجه روسیه هم طی اظهار نظری ضمن حمایت از موضع ایران درباره رفع تحریم ها و مذاکرات هسته ای، خواستار تجدید نظر آمریکا در موضع خود و بازگشت به این توافق بین المللی شد.

وی تصریح نمود که آمریکایی ها از طرحی خارج شدند که همه طرف‌های دیگر و خود آمریکایی‌ها آنرا تایید کرده بودند. باتوجه به اینکه واشنگتن تلاش کرد این توافق را از بین ببرد خودش هم باید با تجدیدنظر در موضعش به آن برگردد.

 

بیشتر بخوانید:

خوش بینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مذاکرات وین

تشریح جزئیات دور جدید مذاکرات وین توسط رئیس سازمان انرژی اتمی

سومین روز مذاکرات وین؛ رایزنی کارشناسان در کوبورگ  

 

کلیدواژه