شهریور 10, 1401 23:52 Asia/Tehran [Updated: شهریور 11, 1401 06:01 Asia/Tehran]
  • تمام مقاطع دانشگاه حضوری است

تهران - ایران پرس: معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در سال تحصیلی جدید تمام مقاطع تحصیلی حضوری است و هیچ دوره و برنامه‌ای برای مجازی بودن دانشگاه‌ها نداریم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، قاسم عموعابدینی عصر پنجشنبه در اجلاس روسای دانشگاه‌های کشور افزود: ارزیابی دانشگاه‌ها براساس طرح تحول صورت می‌پذیرد و دانشگاه‌ها باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد از داوطلبان کنکور امسال انتخاب رشته نکرده‌اند، گفت: ما در طرح تحول آموزشی دنبال نظام جامع آموزش هستیم و در رشته‌های مختلف مانند نظام جامع آموزش کشاورزی، رئیس جمهور هم بر این نظام تاکید کرده اند.

عموعابدینی گفت: دانشجویان ما انتظار دارند که آموزش خوبی داشته باشند بنابراین باید در شرایطی قرار گیرند که آینده شغلی آنها تضمین شود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: استاد محوری، نظام جامع آموزش، برنامه محوری به جای گروه محوری، توجه به رشته‌های بین رشته‌ای، ماموریت گرایی، کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته برای نخبگان از اقدامات اصلی است که باید انجام شود.

وی با بیان اینکه رتبه‌بندی اساتید در حال تغییر است، گفت: با حضور اساتید صاحب تجربه و با توجه به شاخص‌ها شبکه نخبگی در حال شکل گیری است.

عموعابدینی با بیان اینکه یکپارچه‌سازی آموزش در برنامه تحول در دست بررسی است، گفت: دروس باید حرفه ای و نظری شوند و برنامه جدیدی در این زمینه در حال بررسی است.

دکتر محمد علی زلفی گل نیز در نشست روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد گفت: سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ کاملاً حضوری است. / 114

کلیدواژه