شهریور 30, 1401 08:38 Asia/Tehran [Updated: مهر 09, 1401 22:22 Asia/Tehran]

نیویورک- ایران پرس: رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت، روابط ایران و پاکستان، روابطی عمیق و متکی به اشتراکات فرهنگی و اعتقادی هزاران ساله است.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به نیویورک سفر کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سطح عالی سران کشور‌ها از روز سه‌شنبه 20 سپتامبر تا دوشنبه 26 سپتامبر به همراه دیپلمات‌های ارشد از کشور‌های مختلف به کار خود ادامه خواهد داد و در حاشیه آن ده‌ها نشست دوجانبه و چندجانبه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در دیدار با شهباز شریف، نخست ‌وزیر پاکستان در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌ ها و ارتقای سطح روابط با پاکستان اراده جدی دارد، افزود، ایران محدودیتی برای توسعه همکاری‌ها با پاکستان در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، انرژی و حمل نقل ندارد. 

رئیس جمهوری اسلامی ایران با ابراز همدردی مجدد با ملت پاکستان برای خسارات جانی و مالی سیل اخیر در این کشور گفت، جمهوری اسلامی ایران از ارائه آنچه در توان دارد برای کمک به سیل‌ زدگان پاکستانی دریغ نخواهد کرد.

شهباز شریف نیز گفت، ایران و پاکستان اعضای یک خانواده هستند و پاکستان علاقمند به گسترش هر چه بیشتر روابط به ویژه در عرصه‌های اقتصادی و تجاری با کشور دوست و برادر خود ایران است.

نخست وزیر پاکستان همچنین از حمایت‌های دولت و ملت ایران از کشورش به ویژه در جریان وقوع سیل اخیر قدردانی کرد.

115

کلیدواژه