شهریور 31, 1401 13:54 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1401 14:02 Asia/Tehran]
  • بیش از ۵ هزار بازرسی برای مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه

تهران- ایران پرس: مدیرکل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت گفت: ۵ هزار و ۵۴۵ مورد بازرسی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در مرداد امسال انجام شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علیرضا رستمی اظهار کرد: ۵ هزار و ۵۴۵ مورد بازرسی برای مقابله باعرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق درطی مرداد امسال انجام شد. در نتیجه این بازرسی‌ها در مدت زمان مورد اشاره ۶۳۶ پرونده به ارزش بیش از ۴۸۳ میلیارد تومان تشکیل شده است که پس از تحقیقات تکمیلی برای تعیین تکلیف در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است.

به گفته وی، بیشترین ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده به ترتیب فلزات معمولی، مبلمان و لوازم‌خانگی، ملزومات ورزشی، وسایل نقلیه و لوازم یدکی بوده است.

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت با تأکید بر برخورد قاطعانه با قاچاق کالا در سطح عرضه و سرمایه‌های ملی و با اشاره به اینکه پدیده قاچاق کالا باعث وارد شدن ضربه به اقتصاد کشور می‌شود؛ از شهروندان تقاضا کرد اخبار و اطلاعات خود در این ارتباط را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۲۴ در اختیار بازرسان مستقر در ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار دهند.113

 

کلیدواژه