شهریور 31, 1401 18:17 Asia/Tehran [Updated: مهر 02, 1401 18:02 Asia/Tehran]
  • دیدار باقری کنی با نماینده بریتانیا در سازمان‌های بین‌ المللی

علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با نماینده بریتانیا در سازمان‌ های بین‌المللی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، امروز (پنجشنبه) در حاشیه هفتاد و هفتمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد  با "استفن هایکی" نماینده‌ بریتانیا در سازمان‌های بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو کرد.

هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل،  از ۲۰ تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ به مدت یک هفته در  نیویورک مقر این نهاد بین المللی در حال برگزاری است.

مجمع عمومی امسال سازمان ملل،  با حضور سران و رهبران جهان برای نخستین بار پس از بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ از سال ۲۰۱۹ برگزار شده که بزرگ‌ترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است.

باقری کنی در این دیدار از عزم جدی ایران برای تأمین منافع ملی ایران  در مذاکرات احیای برجام سخن گفت.

پیش از این، مذاکره کننده ارشد ایران و معاون جوزپ بورل هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در نیویورک با هم دیدار و روند مذاکرات رفع تحریم‌ها را بررسی کردند.

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران در حالی به مراحل سرنوشت‌ساز رسیده که رسیدن به خط پایان و توافق نهایی معطل تصمیم‌های سیاسی غرب به‌ ویژه  آمریکا به‌عنوان طرف نقض کننده توافق برجام است.

هیأت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، تأکید دارد که لازمه رسیدن به توافق، پایدار بودن رفع تحریم‌ها به نحوی تضمین شده است و این‌که موضوعی نباید به‌عنوان اهرم فشار جهت استفاده علیه ایران در آینده باقی بماند.

116

کلیدواژه