آذر 03, 1401 20:31 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1401 20:35 Asia/Tehran]
  • عکس آرشیوی
    عکس آرشیوی

تهران- ایران پرس: سخنگوی فرماندهی کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا) از کشف بیش از 29 هزار قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «مهدی حاجیان» درباره میزان کشفیات قاچاق سلاح و مهمات در ایران طی سال جاری اظهار داشت: از سال 1398 (2019 میلادی)، بعد از اغتشاشات همان سال، کشفیات قاچاق سلاح و مهمات در ایران روند رو به افزایش و معناداری پیدا کرد.

سرتیپ حاجیان با تاکید بر اینکه با بررسی‌های انجام شده، قاچاق سلاح و مهمات از طریق مرزهای شمال غربی، مرزهای غربی و جنوبی کشور صورت گرفته است، تصریح کرد: براساس آمارهای به دست آمده و همچنین اشراف عملیاتی و اطلاعاتی نیروی انتظامی در سراسر کشور خصوصاً فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای سال جاری (یکم فروردین ماه 1401 تا 30 آبان ماه سال جاری) تاکنون بیش از 29 هزار قبضه سلاح شکاری و جنگی غیرمجاز کشف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش را نشان می‌دهد. 

به گفته سخنگوی فرماندهی کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، میزان کشفیات از خرداد ماه سال جاری( ژوئن 2022) افزایش چشمگیری داشته (کشف 9 هزار قبضه سلاح جنگی و بیش از هفت هزار قبضه سلاح سرد ساخت برخی کشورها خصوصاً آمریکای جنایتکار) از این رو با پلیس کشورهای همسایه جلساتی در راستای جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات برگزار شده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه سلاح و مهمات بیشتر از مرزهای شمال غرب واستان‌های جنوبی به ایران وارد می‌شود، افزود: طی دو ماه اخیر نیز با اشراف اطلاعاتی نیروهای انتظامی هشت هزار قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف شده و افرادی که با اهداف خاص قصد ورود غیرقانونی سلاح و مهمات به داخل کشور را داشتند، دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

117

بیشتر بخوانید:

کشف محموله سلاح‌های جنگی در کشور

کلیدواژه