دی 13, 1401 23:40 Asia/Tehran [Updated: دی 14, 1401 05:57 Asia/Tehran]
  • سردار حاجی زاده از افزایش چشمگیر قدرت مقاومت در 3 سال گذشته خبر داد

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد قدرت مقاومت 3 سال پس از ترور سردار شهید سلیمانی هزاران برابر شده است.

روز گذشته (سه‌شنبه) سوم ژانویه 2023 مصادف با 13 دی ماه 1401 هجری شمسی، سالروز شهادت سردار سپهبد « قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و روز جهانی مقاومت بود.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه «ابومهدی المهندس» نایب‌ رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و 8 نفر از همراهانش بامداد جمعه سوم ژانویه 2020 نزدیک فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری وقت آمریکا، با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه خبری المسیره، افزود: پرچم انتقام از قاتلان فرماندهان تا نابودی باطل و اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه برافراشته باقی خواهد ماند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه جنبش انصارالله به فرماندهی سید عبدالملک الحوثی به نیرویی قدرتمند و بازوی مبارزان یمنی تبدیل شده است، گفت: انصارالله با ایستادگی در برابر قدرتهای بزرگ باعث افتخار شده و قدرت خود را در میدان عمل به اثبات رسانده است.

عربستان سعودی از مارس 2015 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از 7 سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آنها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.125

کلیدواژه