بهمن 30, 1401 07:42 Asia/Tehran [Updated: بهمن 30, 1401 10:29 Asia/Tehran]

تبریز- ایران ‎پرس: نمایشگاه دستاوردها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس با عنوان ارس‌اکسپو EXPO ARAS 2023 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این نمایشگاه با هدف نمایش ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری صادرات‌محور در منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس و با حضور بیش از 60 شرکت در بخش‌های صنعت، گردشگری، صنایع‌دستی، محصولات دانش‌بنیان و کشاورزی برگزار شد.
«وحید خوش‌زرع» کارشناس یک شرکت گلخانه‌ای در منطقه آزاد تجاری ارس به خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت، راه‌اندازی بزرگترین گلخانه شیشه‌ای هیدروپونیک منطقه غرب آسیا با وسعت 85 هکتار درحال انجام است. 
وی از بهره‌برداری فاز نخست این گلخانه در  16 هکتار تحت‌کشت در فوریه 2024 خبر داد و افزود، با افتتاح این فاز، حدود 25هزار تُن از محصولات کشاورزی برای صادرات آماده می‌شود. 
«عبداله‌بهار»، سرمایه‌گذار ترکیه‌ای یک شرکت تولیدکننده شکلات صبحانه در منطقه آزاد ارس هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت، عمده هدف این شرکت ارائه محصولات شکلات با کیفیت به‌مردم ایران است. 
«مسعود غفورزاده»، مدیرعامل یک‌شرکت تولیدکننده کاغذ در منطقه آزاد ارس نیز در گفت وگو با ایران‌پرس، سرمایه‌گذاری در این منطقه را مناسب دانست و گفت، هدف این شرکت صادرات است و به‌همین خاطر منطقه ارس می‌تواند سکوی خوبی برای صادرات محصولات تولیدی باشد. 
«علی‌عظیمی» رئیس هیات مدیره یک شرکت تولید چسب در منطقه آزاد ارس هم با اشاره به جایگاه مهم مناطق آزاد ایران در زمینه صادرات گفت، بیشتر محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای عراق، سوریه، جمهوری آذربایجان، ترکیه و ارمنستان صادر می‌شود که پیشنهادهای جدیدی از کشورهای آلمان و کویت برای صادرات دریافت شده است. 
نمایشگاه معرفی دستاوردها، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری صادرات‌محور در منطقه تجاری- صنعتی آزاد ارس به‌مدت پنج روز، 14 تا 18 فوریه 2023 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار شد و با استقبال خوب مردم، فعالان‌اقتصادی و بازرگانان روبه‌رو شد.
112

بیشتر بخوانید:

تصاویری از نمایشگاه ارس‌اکسپو در تبریز

کلیدواژه