اسفند 16, 1401 09:56 Asia/Tehran [Updated: فروردین 10, 1402 15:16 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: نوزدهمين كنفرانس بين‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با حمايت علمی دانشگاه‌ها، متخصصان و فعالان اين صنعت در تهران برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این کنفرانس تخصصی با حضور «علیرضا زاکانی»، شهردار کلان‌شهر تهران روز دوشنبه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران شروع شد و امروز (سه‌شنبه) به‌کار خود پایان می‌دهد.  
شهردار کلانشهر تهران در نوزدهمين كنفرانس بين‌المللي مهندسي حمل و نقل و ترافیک درباره مقررات و رفتار ترافیکی گفت، باید بهره‌مندی شهروندان از حمل و نقل عمومی فراهم شود تا آنان کمتر با خودرو شخصی تردد کنند. 
زاکانی اظهار کرد، استفاده از خودرو شخصی ظرفیت فوق‌العاده بالایی را در حمل و نقل شهری به‌خود اختصاص داده و 75 درصد تردد با خودروهای شخصی است. 
«شهریار افندی‌زاده»، معاون وزیر راه و شهرسازی هم در این کنفرانس بین‌المللی گفت، راهکارهای فراوانی در زمینه حمل و نقل و ترافیک در جهان مطرح است و می‌توان برخی از آنان را متناسب با مشکل ترافیک در ایران بررسی و اجرایی کرد.  
حمل و نقل هوشمند، حمل و نقل همگانی، ایمنی ترافیک، اقتصاد و حمل و نقل، آموزش و مقررات و رفتار ترافیک، محورهای اصلی نوزدهمين كنفرانس بين‌المللی مهندسي حمل و نقل و ترافیک در تهران اعلام شده است. 
نوزدهمين كنفرانس بين‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک در بخش‌های نمایشگاهی و کارگاه‌های آموزشی هم برنامه‌ریزی شده است.

112

کلیدواژه