اسفند 16, 1401 17:41 Asia/Tehran [Updated: اسفند 16, 1401 20:33 Asia/Tehran]
  • اسلامی: اقدام برای دستیابی به سوخت هسته‌ای آغاز شده است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اقداماتی برای دستیابی به سوخت هسته‌ای مورد نیاز کشور را آغاز کرده‌ایم و ساخت و توسعه نیروگاه‌های اتمی ایران را مورد توجه قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به استان مرکزی با اشاره به ضرورت توسعه انرژی پاک در کشور گفت: اکنون تغییرات اقلیمی در دنیا، موضوع بسیار جدی قلمداد می‌شود و استفاده از انرژی پاک به شکل روز‌افزون در کشور دنبال می‌شود.

محمد اسلامی درباره روند احداث نیروگاه‌های اتمی کاملا ایرانی افزود: بر اساس سند جامع راهبردی و نیز مطابق تکالیف سازمانی که برعهده داریم، توسعه پرظرفیت و نیز جهش در حوزه معادن را مد نظر قرار داده‌ایم و همچنین اقداماتی برای دستیابی به سوخت هسته‌ای مورد نیاز کشور را آغاز کرده‌ایم و در کنار این موارد، ساخت و توسعه نیروگاه‌های اتمی ایران را مورد توجه قرار داده‌ایم. 

وی افزود: این اقدامات سبب می‌شود تا از نظر صنعتی از ظرفیت قابل اعتمادی برخوردار باشیم که در نهایت بتوانیم با اتصال بخش طراحی و مهندسی داخلی به ظرفیت صنعتی مناسب، در راستای اجرای سند جامع راهبردی سازمان اقدام کنیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: شرکت آذرآب یکی از ظرفیت‌های غنی و فاخر کشور محسوب می‌شود و دارای نیروی انسانی شایسته‌ای است و با توجه به این ویژگی‌ها برای سازمان انرژی اتمی ایران حائز اهمیت بود که بتوانیم با برنامه‌ریزی و ورود به این عرصه، نقش کمک‌کننده به ساختار و ظرفیت این شرکت را ایفا کنیم.

وی تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم در این مسیر ریل موثری برای شرکت آذرآب ایجاد کنیم تا بتواند به‌‌طور پیوسته در عرصه صنعت نقش‌آفرین باشد و با ایجاد قابلیت در درون شرکت و هم ساخت و تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت هسته‌ای کشور، اقدام کند. / 114

کلیدواژه