اسفند 27, 1401 16:20 Asia/Tehran [Updated: اسفند 27, 1401 16:30 Asia/Tehran]
  •   خروج ۲ میلیارد دلار از چرخه نقدینگی، تقویت امید برای کاهش نرخ تورم در سال آینده 

تهران-ایران پرس: امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن، و  تجارت خبر از  خروج ۲ میلیارد دلار از چرخه نقدینگی داد و گفت: این امر امیدها برای کاهش نرخ تورم در سال آینده را تقویت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن، و تجارت گفت: تعداد مشارکت‌کنندگان در طرح بزرگ فروش خودروهای داخلی از ۳۲۰ هزار نفر گذشت. به این معنا، ۳۲ هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های مردم نزد بانک‌های تجاری منتخب مسدود شده است.

قالیباف تاکید داشت: فقط در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ هزار حمله به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو انجام شده است که برخی از آنها بسیار جدی بوده است.

وی در ادامه افزود: ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو  حداقل یک روز دیگر یعنی از ۲۸ اسفند ماه تا ۲۹ اسفند ماه نیز  تمدید خواهد شد، لذا افرادی قصد ثبت نام دارند می‌توانند با رجوع به این سامانه ثبت نام خود را صورت دهند.

سخنگوی وزارت تصریح کرد: با توجه به ارزش دلاری، سخنگوی وزارت صمت خاطر نشان کرد: مشارکت مردم در طرح فروش خودروهای داخلی و خارجی از ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار فراتر رفته و احتمال می‌رود که رقم مذکور از ۲ میلیارد دلار فراتر برود.

116

کلیدواژه