شهریور 27, 1402 16:56 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1402 22:27 Asia/Tehran]

نیویورک- ایران پرس: رئیس جمهوری در بدو ورود به نیویورک گفت: مجمع عمومی سازمان ملل متحد ظرفیتی است که می‌توان سخن ملت ایران بیان و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تبیین شود و ما از این فرصت برای رساندن صدای ملت ایران استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» عصر دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه «جان اف کندی» نیوریورک برای حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل درباره اهم صحبت‌های خود در سازمان ملل به عنوان صدای مردم گفت: این صدا امروز رساتر از همیشه است چراکه ما سال گذشته پیروزی بزرگی را مقابل جنگ شناختی و جنگ ترکیبی دشمن پشت سر گذاشتیم.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: تصور دشمن این بود که با این تکانه‌ها، درخت تناور انقلاب اسلامی دچار مشکل می‌شود غافل از اینکه این محاسبه هم چون گذشته اشتباه است و ملت ایران این مبارزه را پیروزمندانه پشت سر گذاشت.

رئیسی بیان کرد: این پیروزی پیام‌های مهمی دارد که باید تبیین و مشخص شود که ملت بزرگ ایران در حق‌خواهی، عدالتخواهی، مبارزه با تبعیض بی‌عدالتی و مبارزه با فساد حرفی برای گفتن دارد. امیدوارم بتوانم به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران آنچه که اقتضای این نمایندگی است را بیان کنم.

رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه سازمان ملل باید صدای ملت‌ها باشد نه صدای قدرتمندان، تاکید کرد: انتظار ملت‌ها از سازمان ملل آن است که سازمان «ملل» باشد چون اگر سازمان «دول» (دولتها) شد صدای ملت‌ها شنیده نمی‌شود.

117

بیشتر بخوانید:

رئیسی برای حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد

دیدار رئیس‌جمهور با رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از سفر به نیویورک

برنامه‌های هیات عالی‌رتبه ایران در سفر به نیویورک

رئیسی: سازمان ملل باید نقش تعیین کننده‌ای در توسعه، امنیت، صلح و عدالت در جهان ایفا کند

کلیدواژه