شهریور 27, 1402 17:55 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1402 08:24 Asia/Tehran]
  • آخرین نتایج ملی پوشان ایران در کشتی آزاد قهرمانی جهان

مسابقات کشتی آزاد جهان، امروز (دوشنبه) با برگزاری رقابت‌های دو وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم در سالن ورزشی اشتارک آره‌نا شهر بلگراد در حال پیگیری است.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان به عنوان نخستین مرحله از انتخابی المپیک پاریس روزهای ۲۵ تا ۲۸ شهریور ماه در بلگراد پایتخت کشور صربستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «رحمان عموزاد خلیلی» در وزن ۶۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر یانیس مادی از کومور را مغلوب کرد.

وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر صفر استفان کومان از رومانی را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

عموزاد در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل نیکولاس بونه لی از آمریکا به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب اسماعیل موسوکایف دارنده ۲ مدال برنز جهان از مجارستان شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت.

عموزاد در حالی در این مبارزه شکست خورد که در ثانیه‌های پایانی مبارزه ۵ بر ۴ از حریف پیش بود و اما اسیر زیرگیری بی‌نقص حریفش شد و همانند مجتبی گلیج خیلی راحت قافیه را به حریف واگذار کرد.

حذف مجتبی گلیج از رقابت ها

در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز «مجتبی گلیج» دارنده مدال برنز جهان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ بنجامین هانیس از ایتالیا را شکست داد.

وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر ۱ تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

گلیج در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب عبدالرشید سعدالله‌یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه شد.

سعدالله‌یف در نیمه‌نهایی با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب احمد تاج‌الدین‌اف آزادکار روسی‌الاصل بحرین شد و با شکست او مجتبی گلیج از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

دست امامی به سهمیه المپیک نرسید و نخودی به دیدار رده‌بندی رفت

در ادامه این رقابت ها، «بونس امامی» ملی پوش وزن ۷۴ کیلوگرم با شکست مقابل آزادکار کشور میزبان به مرحله رده بندی نرسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، «محمد نخودی» دارنده ۲ مدال نقره جهان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم رمضان ساری از ترکیه را ۹ بر ۴ شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف احمد عثمان‌اف از روسیه رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

محمد نخودی نماینده کشورمان در مسابقات شانس مجدد موفق به شکست ۵ بر یک ماگمادوف از مقدونیه شد و راهی رده‌بندی شد. نخودی بعد از ظهر امروز برای کسب مدال برنز باید به مصاف عباس‌اف از جمهوری آذربایجان برود.

117

کلیدواژه