شهریور 27, 1402 21:24 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1402 22:27 Asia/Tehran]

رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین برنامه سفر خود به نیویورک گفت‌وگویی صریح و رودررو با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکا برگزار کرد.

«سیدابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران، ظهر امروز (دوشنبه) برای حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی وارد فرودگاه «جان اف کندی» نیویورک شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردبیران رسانه های آمریکایی پرسش‌هایی در زمینه های آزاد سازی اموال بلوکه شده ایران، تبادل زندانیان میان تهران واشنگتن و احتمال توافق هایی دیگر بین ایران و آمریکا، آینده روابط منطقه‌ای ایران با همسایگان خود از جمله مصر، بحرین، امارات و عربستان را مطرح کردند.

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دیدار با برخی از سران کشورها و سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم، از جمله برنامه‌های رئیسی در سفر به نیویورک خواهد بود.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین در نشست‌هایی با گروه‌ها و افراد مرجع سیاسی، اجتماعی، مذهبی و رسانه‌ای در آمریکا به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت و به سوالات آنان پاسخ خواهد داد.

نشست‌های سالانه مجمع عمومی به‌عنوان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی، فرصت مناسبی برای رایزنی‌های سیاسی بین‌المللی است که به دلیل حضور اکثر مقامات عالی رتبه کشورهای جهان گفت‌وگوهای دوجانبه را نیز فراهم می‌کند.

117

بیشتر بخوانید:

هفتاد وهشتمین مجمع عمومی سازمان ملل، رئیسی وارد نیویورک شد

رئیسی برای حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد

دیدار رئیس‌جمهور با رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از سفر به نیویورک

رئیسی: سازمان ملل باید نقش تعیین کننده‌ای در توسعه، امنیت، صلح و عدالت در جهان ایفا کند

کلیدواژه