شهریور 28, 1402 07:21 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1402 22:27 Asia/Tehran]

رئیس جمهور کشورمان در دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد، آمادگی تهران را در مشارکت برای گسترش صلح و امنیت در جهان و جلوگیری از ظلم به ملت‌ها اعلام کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیروز دوشنبه در صدر هیات عالیرتبه سیاسی وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ضمن قدردانی از تلاش‌های دبیرکل و دبیرخانه این سازمان، توجه به خواست ملت‌ها در اجرای عدالت، رفع تبعیض و فقر و همچنین امنیت پایدار را از جمله ماموریت‌ها و وظایف اصلی سازمان ملل برشمرد.

رئیسی جلوگیری از زیاده‌خواهی و سلطه‌طلبی را از جمله انتظارات مردم از سازمان ملل دانست و با بیان اینکه جنگ‌افروزی طبیعت قدرت‌های بزرگ و نظام سلطه است، اقدامات سازمان ملل برای جلوگیری از این رویه‌های خطرناک و مخل صلح و ثبات جهانی را ضروری خواند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به نگرانی کشورها در قبال آینده سیاسی و اجتماعی افغانستان، یمن و سوریه و همچنین تجزیه‌طلبی در آفریقا در سایه زیاده‌خواهی و قدرت‌طلبی نظام سلطه، نقش مهم سازمان ملل در جلوگیری از ظلم به مردم این کشورها را یادآور شد.

رئیسی با بیان اینکه بنای جمهوری اسلامی ایران همکاری با سازمان ملل است، از دبیرکل این سازمان خواست اخبار مربوط به ایران را مستقیما و از مسیر درست و صحیح پیگیری و دریافت کند زیرا رسانه‌های تحت تاثیر نظام سلطه تصویر درستی از ایران ارائه نمی‌دهند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، عدالت جنسیتی و توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران را در دنیا کم نظیر خواند و حضور چشمگیر زنان و دختران ایرانی در عرصه‌های مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی را از مصادیق آن برشمرد.

«آنتونیو گوترش» نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقه مندی به توسعه همکاری‌ها بین سازمان ملل و جمهوری اسلامی ایران، از ایجاد تحولات مثبت در مناسبات ایران و عربستان به عنوان دو کشور اثرگذار بر ثبات منطقه استقبال کرد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین ضمن قدردانی از نقش سازنده ایران در قبال تحولات یمن، بر حمایت این نهاد بین‌المللی از ابتکارات ایران برای پایان بخشیدن به بحران یمن تاکید کرد.

112

بیشتر بخوانید:

رئیسی: استفاده از زبان زور علیه ملت ایران ابزاری کارآمد نیست

تاکید رئیسی بر تسریع اجرای کامل توافقات اقتصادی و تجاری ایران و قزاقستان

رئیسی بر ضرورت احیای روابط ایران و الجزایر تاکید کرد

تاکید رئیسی بر گسترش روابط ایران با کرواسی

رئیسی: هرگام آمریکا برای عمل به تعهدات، به اعتمادسازی کمک می‌کند

رئیسی: در مجمع عمومی سازمان ملل صدای ملت ایران خواهیم بود

 

کلیدواژه