تیر 11, 1396 10:46 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • گروهک تروریستی منافقین زیر چتر مدعیان مبارزه با تروریسم/ تحلیل

پارس تودی - پاریس  پایتخت فرانسه، جایی که در سال های اخیر چندین بار هدف حملات تروریستی مرگبار قرار گرفت، این روزها میزبان  کنفرانس سالانه گروهک تروریستی منافقین است.

پیش از این نیز حدود یکسال قبل چنین نشستی با حضور «ترکی فیصل» رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان در پاریس برگزار شده بود.

الفیصل، شاهزاده سعودی در اجلاس  پاریس، به این گروهک تروریستی وعده حمایت همه جانبه برای پیروزی ضد جمهوری اسلامی ایران را داد.

اکنون نیز روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز با پخش زنده تجمع گروهک تروریستی منافقین موسوم به «تجمع ایران آزاد» نوشت:

"همراه با این گروهک تروریستی، تغییر در ایران  نزدیک است." 

جنایات گسترده منافقین در ایران

تشکیلات تروریستی منافقین از سالهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی با رویکرد به ترور و اقدامات مسلحانه،  مرتکب جنایات گسترده ای شد. 

عناصر این گروهک تروریستی ظرف دوسال از 1979 تا 1981 شمار زیادی از مسئولان و نیروهای انقلابی و مردم عادی را ترور کردند و مسئولیت همه این ترورها را نیز برعهده گرفتند.

بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در 28 ژوئن 1981، انفجار بمب در دفتر نخست وزیری ایران، سازماندهی اقدام مسلحانه جمعی در ژوئیه 1988 تحت عنوان عملیات "فروغ جاویدان"، حملات همزمان به سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران در 13 کشور در آوریل 1992؛ همچنین بمب گذاری در حرم حضرت امام رضا (ع) در مشهد مقدس در 20 ژوئن 1994 که 25 شهید و 70 مجروح برجای گذاشت، بخشی از اقدامات این گروهک تروریستی است که با حمایت های امریکا و فرانسه ودیگر حامیان انها انجام شد.

روزنامه ایندپیندنت چاپ انگلیس در تبیین  گوشه ای از حمایت های آمریکا از تروریسم علیه ایران می نویسد:

"حمایت مالی واشنگتن از گروه های تروریستی در زمان ریاست جمهوری بوش به اوج خود رسید و همین سیاست باحمایت اوباما ادامه یافته است. باراک اوباما درسال 2008 بودجه ای 400 میلیون دلاری را برای کمک به گروههای ضد نظام جمهوری اسلامی ایران اختصاص داد ."

گروهک  منافقین تا چند سال پیش از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا به عنوان سازمانی تروریستی در لیست سیاه قرار داشت، اما امریکا در چرخشی حساب شده این گروهک را از این فهرست خارج کرد و زیر چتر حمایت گسترده خود قرار داد.

اکنون نیز مقام های آمریکا بگونه ای از آنها یاد می کنند که گویا هیچ اطلاعی از اقدامات تروریستی و گذشته این گروهک ندارند. 

با وجود بسیاری ازمستندات در 25 ژوئن 2004، «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع وقت آمریکا، به اعضای گروهک منافقین موقعیت "اشخاص حفاظت شده" اعطا کرد.

آموزش نظامی آمریکا برای اعضای منافقین

«سیمور هرش» خبرنگار سرشناس آمریکایی چندی پیش فاش کرد که گروهی از اعضای منافقین در زمان ریاست جمهوری بوش در خاک آمریکا آموزش نظامی دیده اند.

شبکه ان بی سی آمریکا نیز در سال 2012 فاش ساخت که اسراییل شماری از عناصر این گروهک را برای ترور دانشمندان هسته ای ایران آموزش داده است.

با چنین سوابقی اجلاس پاریس به صحنه دیگری از حمایت ها و اعلام همبستگی هیات هایی از آمریکا، اسراییل و عربستان  و برخی دیگر حامیان تروریسم  تبدیل شده است .

این حمایت ها و خطاهای استراتژیک چند دهه پیش از این، آثار شوم خود را در سلسله اقدامات تروریستی گروهک منافقین در ایران و سپس در عراق آشکار کرد و در این برهه نیز این روند باحمایت های پاریس، تل آویو و واشنگتن از گروه های تروریستی در منطقه در حال باز تکرار شدن است. 

نشست مشترک گروهک تروریستی منافقین و حامیان ‎شان در پاریس در شرایطی برگزار می شود که کشورهای اروپایی ازجمله فرانسه طعم تلخ تروریسم را چشیده اند و بخاطر نگرانی هایی که از تروریسم دارند ادعا می کنند عزم خود را برای مقابله با تروریسم جزم کرده اند؛ اما در عمل در این زمینه شفافیتی از خود نشان نمی دهند. 

فرانسه با قرار گرفتن در مسیر حمایت از تروریسم فرش قرمز زیر پای کسانی پهن کرده است که زمین را از خون  هزاران انسان بیگناه قرمز کرده اند. 

کشورهایی که امروز میزبان تروریست ها هستند مرتکب خطایی راهبردی شده اند و با  این روند جهان را گرفتار تروریسم کرده اند.

وجود 17 هزار شهید ترور در ایران شاهدی بر این  واقعیت است.115/111

بیشتر بخوانید: 

سرمایه‌گذاری نافرجام آمریکا و رژیم سعودی روی منافقین

تجمع علیه گردهمایی گروهک منافقین در پاریس+ ویدئو

ظریف: نشست منافقین در پاریس، نقطه ابهام در روابط ایران با فرانسه است+ ویدئو