شهریور 31, 1396 17:52 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • وزارت دفاع ایران: اقتدار و قدرت بازدارندگی ایران مرهون دفاع مقدس است

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای با گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس، اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی بی‌نظیر ایران را مرهون درس آموزی‌های هوشمندانه نیروهای مسلح از تجربه هشت سال دفاع مقدس برشمرد.

به گزارش پارس تودی، در بیانیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمده است، دفاع مقدس، گنجینه ارزشمندی از پایمردی‌ و جانفشانی‌هایی است که با سلاح ایمان و بصیرت رویای شکست ناپذیری قدرت‌های بزرگ و ایادی منطقه‌ای آنان را برای همیشه باطل کردند.

در این بیانیه با تاکید بر این که دوران هشت سال دفاع مقدس، همچون نگینی تابناک، تا همیشه زمان، در تاریخ حماسه،‌ ایثار و پایداری آزادگان جهان می‌‌درخشد، خاطرنشان شده است، مقاومت ملت بزرگ ایران برخاسته از روح وحدت، ایمان و هدایت‏‌های حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود که باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت جهان‌گیر شد.

روز جمعه، 22 سپتامبر مصادف با سالروز شروع جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران و آغاز هفته دفاع مقدس است.

ارتش متجاوز رژیم صدام (دیکتاتور معدوم عراق) 31 شهریورماه سال 1359 (سپتامبر 1980) با این تصور که در مدت یک هفته تهران را فتح خواهد کرد، تهاجم گسترده‌ای را با به کارگیری انواع جنگ افزارها به ایران آغاز کرد.

تجربه دوران هشت سال دفاع مقدس نشان داد با وجود همه تنگناها، فشارها و نبود اعتبارات مالی و مشکلات فراوان، می‎توان با عزم راسخ و توکل بر خداوند متعال، در برابر زورگویی قدرت‎های جهانی ایستاد.

116/112

بیشتر بخوانید:

روحانی: برای تقویت قدرت دفاعی از کسی اجازه نمی گیریم+ ویدئو

آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس آغاز شد

ارزش های دوران دفاع مقدس از دید گاه رهبر معظم انقلاب/تحلیل

امروز: آغاز هفته دفاع مقدس با قدرت نمایی مدافعان ایران

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه

کامنت