اسفند 07, 1396 13:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1399 13:57 Asia/Tehran]
  • کشف سلاح‌های اسرائیلی در «دیرالزور» سوریه

نیروهای ارتش سوریه بار دیگر تجهیزات نظامی ساخت اسرائیل را که از گروه تروریستی داعش در حومه «دیرالزور»، شرق سوریه، بر جا مانده بود، کشف کردند.

به گزارش پارس تودی به نقل از اسپوتنیک؛ یگان‌های ارتش سوریه، این تجهیزات اسرائیلی را در زمان پاکسازی مناطقی درحومه «المیادین» و «البوکمال» در حومه شرق «دیرالزور» کشف کردند.

پیشتر نیز یگان‌های ارتش سوریه هنگام پاکسازی شهر «المیادین»، مقادیر زیادی سلاح‌های اسرائیلی کشف کرده بودند.

ارتش سوریه دوم نوامبر شهر راهبردی «دیرالزور» را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کرد.

خبر دیگر اینکه؛ ارتش سوریه و همپیمانانش با ادامه پیشروی در غوطه شرقی دمشق، پس از نفوذ به شهرک‌های «حزرمه»، «حوش الصلاحیه» Hawash Salahiyah و «تل فرزات» Tal Farzat این مناطق را از گروه‌های تروریستی بازپس گرفتند.

ارتش سوریه و همپیمانانش در جبهه «حرستا» Harasta در منطقه «العجمی» و مزرعه‌های اطراف آن هم پیشروی کردند و توانستند بخش‌هایی از آن را پاکسازی کنند.

درهمین حال؛ توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه، مواضع گروه تروریستی «جبهه‌النصره» را در مناطق «زملکا»، «عربین» Arabin، «عین ترما» Ein Tarma، «کفربطنه» و «جسرین» Jersen در حومه دمشق هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش سوریه از روز گذشته (یکشنبه) عملیات زمینی را ضد مواضع تروریست‌ها در منطقه «غوطه‌شرقی» دمشق آغاز کردند.

تروریست‌ها در منطقه غوطه‌شرقی حضور دارند و ازاین منطقه، روزانه به مناطق مسکونی پایتخت سوریه حمله خمپاره‌ای انجام می‌دهند و در نتیجه شماری از مردم سوریه کشته و زخمی می‌شوند.

ارتش سوریه تلاش‌های خود را برای برقراری امنیت در غوطه‌شرقی دوچندان کرده است، اما کشورهای غربی نگاهی سیاسی به این مساله دارند.

116/110

بیشتر بخوانید:

کشف مواد شیمیایی متعلق به داعش در دیرالزور / ادامه درگیری ها در حومه دیرالزور

شبکه‌ای از تونل‌های داعش در دیرالزور کشف شد

کلیدواژه

کامنت