اسفند 15, 1396 11:10 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • واکنش سوریه به اتهام به کارگیری سلاح شیمیایی در این کشور

تلویزیون سوریه اعلام کرد، دولت دمشق پیشتر در شورای امنیت سازمان ملل هشدار داده بود تروریست ها به دنبال سناریوسازی برای مطرح کردن ادعای استفاده دمشق از سلاح های شیمیایی هستند.

به گزارش پارس تودی، شبکه العالم به نقل از تلویزیون سوریه اعلام کرد، گروه های تروریستی برای جبران شکست های مکرر خود در مقابل ارتش این کشور به ادعای بی اساس استفادۀ ارتش از سلاح های شیمیایی متوسل شده اند.

تلویزیون سوریه همچنین افزود، دلیل بی اساس بودن ادعای استفادۀ ارتش این کشور از سلاح های شیمیایی این است که قربانیان ادعایی، کودکان و مردم عادی هستند و در میان آنها یک تروریست وجود ندارد.

سال 2017 ­ارتش آمریکا در واکنش به اتهام حمله شیمیایی در منطقه «خان‌شیخون» در «ادلب» که به دولت سوریه نسبت داده بود، پایگاه نظامی «الشعیرات» را موشک‌‌باران کرد.

همچنین عناصر تروریستی گروه موسوم به «کلاه سفیدها» اخیرا ماسک‌های ضد گاز در غوطه‌شرقی دمشق توزیع کردند تا زمینه تولید فیلم ساختگی جدید را فراهم کنند و ارتش سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی متهم کنند.

این عناصر تروریستی با حمایت سازمان‌های اطلاعاتی غربی و با دروغ پراکنی رسانه‌ای در تلاش هستند، تا پیش از 13 ژوئن آینده زمان برگزاری نشست سازمان منع سلاح های شیمیایی درباره سوریه ارتش این کشور را به استفاده از گازهای سمی علیه غیرنظامیان متهم کنند.

گفتنی است، آمریکا در دو سال اخیر چند بار بدون ارائه مدرک، ارتش سوریه را متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی کرده و به دینال آن مواضع نیروهای سوری را هدف قرار داده است.

بسیاری از کارشناسان متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی را تلاشی برای گمراه کردن افکار عمومی و وارونه کردن واقعیت ها به موازات پیروزی های اخیر ارتش سوریه در مقابل تروریست ها عنوان می کنند.

116/111

بیشتر بخوانید:

 روسیه: تروریست‌ها در تدارک حمله شیمیایی در غوطه شرقی هستند

انتقاد نماینده سوریه در سازمان ملل از قطعنامه شورای امنیت درباره غوطه شرقی

کلیدواژه