مرداد 08, 1397 10:48 Asia/Tehran [Updated: مرداد 24, 1401 22:14 Asia/Tehran]
  • محمود عباس: حرکات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی غیر قابل تحمل است

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تحرکات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی را غیر قابل تحمل توصیف کرد.

به گزارش پارس تودی؛ نظامیان رژیم صهیونیستی جمعه گذشته با حمله به نمازگزاران در مسجدالاقصی و پرتاب بمب های صوتی و شلیک گاز اشک آور، دهها فلسطینی را مصدوم کردند.

 «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست کمیته اجرایی جنبش فتح در رام الله جدیت در برابر تصمیمات اخیر رژیم صهیونیستی درباره  قانون «کشور یهود» و لغو حق تعیین سرنوشت برای ملت فلسطین را الزامی خواند و بر ضرورت ایستادگی و اتخاذ تدابیر لازم در فلسطین و سازمان ملل تاکید کرد.

عباس طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» را مردود و تمام شده عنوان و تصریح کرد: این طرح هرگز به سرانجام نخواهد رسید.

بر اساس طرح آمریکایی «معامله قرن»، قدس شریف به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود؛ آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

مطابق قانون نژادپرستانه کشور یهود که با 62 رای موافق در برابر 55 رای مخالف و دو رای ممتنع در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی به تصویب رسید، سرزمین فلسطین وطن تاریخی ملت یهود خواهد بود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین سفر هیات فلسطینی به دمشق (پایتخت سوریه) را مثبت ارزیابی و عنوان کرد: در این سفر  مسائل  مهمی از جمله موضوع اردوگاه یرموک بررسی و توافق شد این تشکیلات کنار سازمان ملل و برادران سوری در بازسازی این اردوگاه مشارکت کند.

یرموک بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطین در سوریه از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۵۷ است و با آغاز ۲۰۱۱ پناهگاهی برای بیش از ۲۲۰ هزار آواره فلسطینی و بیش از دو برابر این تعداد از شهروندان سوری بود.

اردوگاه یرموک یک نماد ویژه برای آوارگان فلسطینی و پایتخت این آوارگان است.

139/116

بیشتر بخوانید:

القدس العربی: تصویب قانون «کشور یهود»، نقض آشکار قوانین بین المللی

تظاهرات ضد قانون «کشور یهود» در تل‌آویو

پشیمانی دومین وزیر صهیونیست از مصوبه «کشور یهود»

 العربیه: ابراز شرمندگی حقوقدان اسرائیلی از تصویب قانون «کشور یهود»

 آل حبیب: تصویب قانون «کشور یهود» نشانه بارز آپارتاید است

کلیدواژه